reklama

Kvalifikaci na MS zvládli všichni čtyři čeští skokané, nejlepší byl zkušený Janda

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Dalibor Sosna
Do padesátky vyvolených se ve finském Lahti dostali všichni čtyři Češi.

Lahti - Kvalifikaci na středním můstku na mistrovství světa v Lahti zvládli všichni čtyři čeští skokané. V sobotním závodu se představí Jakub Janda, Roman Koudelka, Viktor Polášek i Tomáš Vančura.

Z kvarteta Čechů skončil nejvýše jedenáctý Janda se ziskem 120 bodů za skok dlouhý 94 metrů. "Důležité bylo postoupit. Rezervy jsou a jsou velké, mám problémy s přesností odrazu a ještě moc zabírám rukama na úkor nohou," uvedl Janda v tiskové zprávě.

Z 56 závodníků postupovalo čtyřicet, deset nejlepších ze Světového poháru mělo účast v bojích o medaile jistou předem. Z kvarteta Čechů skončil nejvýše jedenáctý Janda se ziskem 120 bodů za skok dlouhý 94 metrů, o metr dále doletěl juniorský mistr světa Polášek, jenže dostal o půl bodu méně a byl dvanáctý.

Čtrnáctý skončil Koudelka za 92,5 metru a 118,6 bodu, Vančurovi patří 22. místo (91/115,1). Vítězem kvalifikace byl Polák Dawid Kubacki s 99 metry, nejdále však doletěl z elitní desítky předem kvalifikovaných jeho krajan Kamil Stoch. Jako jediný pokořil stometrovou hranici a výkonem 103,5 metru vytvořil nový rekord můstku.

Před dvěma lety na MS ve Falunu skončil Koudelka na středním můstku čtvrtý. V této sezoně se mu však nedaří a ve Světovém poháru je až na 25. místě.

reklama