reklama

Ledecká v Crans Montaně zajela skvělý trénink. Ortliebové po pádu skončila sezona

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: Reuters
Česká lyžařská hvězda Ester Ledecká skončila pátá v prvním tréninku sjezdu na závody Světového poháru v Crans Montaně a jako jediná se vklínila mezi italsko-švýcarský blok.

Druhý trénink se ve švýcarském středisku uskuteční ve čtvrtek, závody jsou v plánu v pátek a sobotu.

Ledecká projela trať dlouhou 2451 metrů v čase 1:30,35 minuty a zaostala o půl sekundy za nejrychlejší Sofií Goggiaovou z Itálie.

Před Češkou byly další dvě Italky a Švýcarka Corinne Suterová a za ní rovněž dvě Italky a jedna Švýcarka.

Trénink musel být kvůli úpravě branek přerušen na chvilku po první závodnici a na 45 minut po těžkém pádu Niny Ortliebové.

Čtyřiadvacetiletá Rakušanka, jež vloni ve Švýcarsku vybojovala třetí místo, utrpěla podle vyjádření domácího svazu zranění pravého kolena. Ze sjezdovky ji přepravil do nemocnice vrtulník.

Vyšetření odhalilo těžké poškození kolena, kvůli kterému pro Ortliebovou předčasně skončila sezona. Dcera někdejšího hvězdného sjezdaře Patricka Ortlieba má přetržený přední zkřížený vaz, vnitřní vaz, utržený meniskus a patelární šlachu. V brzké době čeká vítězku jednoho závodu Světového poháru operace.

Loni skončila Ledecká ve dvou sjezdech v Crans Montaně jedenáctá a pátá a v super kombinaci skončila třetí. Letos se v neděli pojede superobří slalom, který je náhradou za zrušený prosincový závod ve Svatém Mořici. 

V aktuálním ročníku skončila Ledecká při každém startu ve sjezdu v top 10, byla postupně 6., 7. a naposledy čtvrtá. K tomu přidala triumf a šesté místo v super-G.

Odneslo mě to až do háje, litovala Ledecká. Boj o holý život jí vynesl šesté místo Odneslo mě to až do háje, litovala Ledecká. Boj o holý život jí vynesl šesté místo Čtěte zde
reklama