Ledecká nedokončila super-G v Ga-Pa, vyhrála Schmidhoferová

26. 1. 2019 12:49
Rakušanka Nicole Schmidhoferová vyhrála superobří slalom Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu. Při neúčasti vedoucí ženy průběžného pořadí Mikaely Shiffrinové, která vyhrála všechny tři předchozí super-G, do nichž nastoupila, porazila druhou Italku Sofii Goggiaovou o 23 setin sekundy. Ester Ledecká závod nedokončila.
Nicole Schmidhoferová.
Nicole Schmidhoferová. | Foto: Reuters

Sjezdařky musely v německém zimním středisku na začátek závodu dlouho čekat. Pořadatelé kvůli hustému sněžení start opakovaně odkládali a nakonec se začalo o hodinu a půl později oproti původnímu plánu.

Olympijská vítězka Ledecká, která startovala jako dvanáctá, v horní části trati útočila a na druhém mezičase vedla. V závěrečné pasáži se ale nezvládla včas dostat do brány a v pádu vyjela z trati. Na stejném místě před ní vypadla i Švýcarka Michelle Gisinová.

Schmidhoferová vybojovala třetí vítězství v SP v sezoně i v kariéře. První dvě výhry si připsala v závěru loňského roku, kdy ovládla oba sjezdy v Lake Louise. V průběžném pořadí SP se posunula na čtvrté místo, v hodnocení super-G je třetí.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - superobří slalom:

1. Schmidhoferová (Rak.) 1:19,98, 2. Goggiaová (It.) -0,23, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,45, 4. Brignoneová (It.) -0,55, 5. Miradoliová (Fr.) -0,75, 6. C. Suterová (Švýc.) -0,86, 7. Mowinckelová (Nor.) -0,89, 8. Weiratherová (Licht.) -1,09, 9. Bassinová -1,20, 10. Marsagliaová (obě It.) -1,21, …Ledecká (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí super-G (po 5 z 8 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 300, 2. Weiratherová 268, 3. Schmidhoferová 253, 4. Mowinckelová 247, 5. Gutová-Behramiová 178, 6. Rebensburgová (Něm.) 157, …28. Ledecká 45.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 1494, 2. Vlhová (SR) 898, 3. Holdenerová (Švýc.) 637, 4. Schmidhoferová 581, 5. Mowinckelová 513, 6. Rebensburgová 509, …40. Ledecká 129, 101. Capová (ČR) 12.