Ledecká skončila na MS v paralelním slalomu druhá. Obhajoba titulu jí unikla o 27 setin sekundy

15. 3. 2017 17:15
Ester Ledecká v cestě za obhajobou titulu mistryně světa v paralelním slalomu našla ve finále přemožitelku, stala se jí Rakušanka Daniela Ulbingová.
Ester Ledecká na trati paralelního slalomu v Sierra Nevadě.
Ester Ledecká na trati paralelního slalomu v Sierra Nevadě. | Foto: Reuters

Sierra Nevada - Snowboardistka Ester Ledecká skončila na mistrovství světa druhá v paralelním slalomu. Obhajobu titulu české reprezentantce ve finále překazila sedmnáctiletá Rakušanka Daniela Ulbingová, vedoucí žena Světového poháru v této disciplíně. Třetí skončila Ruska Aljona Zavarzinová.

Jednadvacetiletá Ledecká ve finále musela jet v pomalejší modré dráze, protože byla v kvalifikaci druhá za Ulbingovou. Navíc udělala drobnou chybu a v cíli na mladičkou Rakušanku ztratila 27 setin sekundy. Ulbingová ke dvěma medailím z letošního juniorského MS přidala světový seniorský titul.

Ledecká, jež úspěšně střídá snowboarding s alpským lyžováním, prošla do finále bez větších problémů. Postupně porazila Rusku Jekatěrinu Chatomčenkovovou a Němky Ramonu Theresii Hofmeisterovou a Cheyenne Lochovou. Stříbrná medaile je pro ni po světovém titulu z rakouského Kreischbergu v roce 2015 druhým cenným kovem ze světových šampionátů. Na další medaili může zaútočit ve čtvrtečním odloženém obřím slalomu, který je v této sezoně její silnější disciplínou. Na posledním MS v něm vypadla ve čtvrtfinále.

Mužský závod v Sierra Nevadě vyhrál lídr Světového poháru v alpských disciplínách Rakušan Andreas Prommegger, který na cestě k titulu dvakrát uspěl v pomalejší modré dráze. Ve finále porazil o 16 setin sekundy krajana Benjamina Karla, jemuž překazil útok na pátý světový titul. Třetí skončil Andrej Sobolev z Ruska, který ke zlatu a stříbru z MS 2015 přidal třetí medaili.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě (Španělsko):

Snowboarding - paralelní slalom:

Muži: 1. Prommegger, 2. Karl (oba Rak.), 3. Sobolev (Rus.), 4. Galmarini (Švýc.), …v kvalifikaci 45. Jelínek, 46. Brůžek, Počinek (všichni ČR) - nedokončil.

Ženy: 1. Ulbingová (Rak.), 2. Ledecká (ČR), 3. Zavarzinová (Rus.), 4. Lochová (Něm.).