Ledecká po vyhraném tréninku v Zauchensee nebodovala

15. 1. 2017 14:05
Zvítězila senzačně domácí lyžařka Christine Scheyerová. Druhá Češka Pavla Klicnarová skončila padesátá.
Christine Scheyerová v Zauchensee 2017
Christine Scheyerová v Zauchensee 2017 | Foto: Reuters

Zauchensee - Překvapivá vítězka tréninku Ester Ledecká se bodů ve sjezdu Světového poháru v Zauchensee nedočkala. Po skvělém výkonu v ranní tréninkové jízdě jí závod nevyšel a obsadila 36. místo. Zvítězila senzačně domácí lyžařka Christine Scheyerová. Druhá Češka Pavla Klicnarová skončila padesátá.

Ledecká využila v ranním tréninku lepších podmínek pro závodnice s vyššími čísly. Do závodu odstartovala jako 49. a po celou jízdu se pohybovala na hraně bodované třicítky. Do ní se mistryně světa na snowboardu probojovala v této lyžařské sezoně zatím třikrát v prosinci v kanadském Lake Louise.

Dvaadvacetiletá Scheyerová naopak prodala v závodu sebevědomí z tréninku. Za Ledeckou ve zkušební jízdě skončila druhá o 41 setin a i o pár hodin později porazila celou světovou špičku. A to při teprve čtvrtém startu ve sjezdu v SP.

"Na něco takového jsem ani nepomyslela. Je to prostě úžasné," kroutila hlavou v cíli užaslá Scheyerová a své pocity po premiérovém triumfu označila za nepopsatelné.

S rodačkou z Götzisu byly na pódiu Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a Jacqueline Wilesová z USA. Čtvrtá skončila švýcarská favoritka Lara Gutová, druhá žena celkového pořadí SP i disciplíny. Tu nadále vede dnes pátá Slovinka Ilka Štuhecová.

Na závodní svahy se v Zauchensee vrátila po téměř roční pauze americká hvězda a čtyřnásobná vítězka Světového poháru Lindsey Vonnová a po listopadové operaci ruky obsadila 13. místo. "Timing ještě není ideální. Vím, že se musím zlepšit. Ale start to byl dobrý," řekla rekordmanka v počtu vítězství v SP.

Na závodní svahy se v Zauchensee vrátila po téměř roční pauze americká hvězda a čtyřnásobná vítězka Světového poháru Lindsey Vonnová a po listopadové operaci ruky obsadila 13. místo.

Podmínky v Zauchensee po celý týden lyžařkám nepřály. Tréninky a závody byly opakovaně odkládány kvůli sněžení i mlze a dopolední trénink ovlivnila i dvě zranění. Helikoptéra přepravila do nemocnice po pádech Italku Nadiu Fanchiniovou a Maďarku Edit Miklósovou.

SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee (Rakousko):

Ženy - sjezd:

1. Scheyerová (Rak.) 1:21,15, 2. Weiratherová (Licht.) -0,39, 3. Wilesová (USA) -0,54, 4. Gutová (Švýc.) -0,55, 5. Štuhecová (Slovin.) -0,58, 6. Schnarfová (It.) -1,15, 7. Schmidhoferová (Rak.) -1,19, 8. Nuferová (Švýc.) -1,23, 9. Delagová (It.) -1,25, 10. Fluryová (Švýc.) -1,32, ...36. Ledecká -2,64, 50. Klicnarová (obě ČR) -4,57.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 4 z 8 závodů): 1. Štuhecová 345, 2. Gutová 180, 3. Goggiaová (It.) 175, 4. Weiratherová 159, 5. Scheyerová 150, 6. Schnarfová 147, ...36. Ledecká 17.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1008, 2. Gutová 693, 3. Štuhecová 584, 4. Worleyová (Fr.) 563, 5. Goggiaová 560, 6. Holdenerová (Švýc.) 515, ...12. Strachová 267, 75. Ledecká 29, 90. Dubovská (ČR) 13.