reklama

Ledecká poznávala vlny. Povedlo se, libovala si a prozradila, jak byla hodná

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: Reuters
Radost z dalšího zlepšení a čtvrtého místa měla česká lyžařská hvězda Ester Ledecká po svém nejlepším výkonu ve sjezdu v této sezoně Světového poháru. V rakouském Svatém Antonu startovala poprvé, s tratí se seznámila na dvou trénincích a dnes dojela v závodě šest setin vteřiny za stupni vítězů.

"Mám z jízdy radost, byla skvělá. Je pořád co zlepšovat, ale z těch tří jízd, co jsem tady jela, byla tahle nejrychlejší. Sice to nestačilo na podium, ale jsem spokojená, že jsem se zase o kousek zlepšila," řekla Ledecká v nahrávce pro média.

Video: A zase udivený pohled na výsledkovou tabuli. Podívejte se na triumf Ledecké Video: A zase udivený pohled na výsledkovou tabuli. Podívejte se na triumf Ledecké Čtěte zde

Po šestém a sedmém místě v předvánočních sjezdech ve Val d'Isere se počtvrté v řadě ve sjezdu Světového poháru prosadila do první desítky. Definitivně se tak usadila mezi elitou rychlostních disciplín.

"To je přesně to, o co se snažíme, držet kontakt se špičkou. A o to se budu snažit i nadále," slíbila pětadvacetiletá Ledecká.

Ve Svatém Antonu vyhrála před čtyřmi lety slalom kategorie FIS, ale tehdy se jelo v mlze na jiném svahu. Na sjezdovce Karla Schranze závodila poprvé v kariéře a rychle se s ní sžila.

"Bylo důležité poznat každou vlnu a myslím, že se nám to v trénincích povedlo. O trochu víc si toho čtvrtého místa cením, protože jsem si na to dokázala během tří dnů zvyknout. Zas to bylo něco jiného než doposud," uvedla dvojnásobná olympijská vítězka.

Nejrychlejší byla suverénně Sofia Goggiaová. S Italkou Ledecká prohrála o 1,10 vteřiny. I proto se s trenéry na její jízdu podívá ze záznamu. "S klukama to rozebereme a najdeme věci, ze kterých se můžu poučit do svých jízd. Těším se, protože podle času zajela skvělou jízdu. Těším se, co se naučím nového," řekla Ledecká.

V neděli má před sebou superobří slalom, který můžete sledovat v on-line reportáži na Aktuálně.cz, a zkusí v něm zopakovat prosincovou výhru z Val d'Isere.

V zimním kolotoči, v kterém již tradičně na nejvyšší úrovni střídá lyže se snowboardem, si odpočinula jen pár dnů. O Vánocích strávila doma šest dnů. "To jsem byla bez lyží a strávila jsem to skvěle. Dostala jsem spoustu dárků," prozradila Ledecká. "Evidentně jsem byla hodná a doufám, že si to podržím i do letošního roku," doplnila.

Vykulené soupeřky a pomsta šampaňským. Tak Ledecká dobyla lyžařský trůn Vykulené soupeřky a pomsta šampaňským. Tak Ledecká dobyla lyžařský trůn Prohlédněte zde
reklama