reklama

Tryskáč ve vzduchu i na lyžích. Tým Ledecké před velkým finále raději tlumí vášně

Ester Ledecká na olympijských hrách. Ester Ledecká na olympijských hrách. autor: ČTK
Česká sportovní obojživelnice Ester Ledecká se chystá na finále Světového poháru na lyžích. V tréninku zářila, ale tým bude spokojený i s místy v top 15.

Aare (Švédsko) - Je to velká honička, být ve dvou sportech jednička, chtělo by se zanotovat na konto Ester Ledecké. Česká obojživelnice ještě v sobotu úspěšně bojovala o velký křišťálový globus na snowboardu ve Švýcarsku, jenže hned druhý den se v téměř dva tisíce kilometrů vzdáleném Švédsku konaly volné tréninkové jízdy lyžařek v rámci finále Světového poháru. Ani tam ale dvojnásobná olympijská šampionka nesměla chybět, a tak si najala soukromé tryskové letadlo, aby všechno stihla.

Pondělní oficiální trénink sjezdu sice organizátoři ve švédském Aare zrušili kvůli větru, ale v tom úterním už česká reprezentantka zajela druhou nejrychlejší jízdu dne. A to byla na lyžích jen pár dnů, naposledy na nich slavila 17. února olympijské zlato v super-G. 

"Ester měla lepší viditelnost, prvních deset holek mělo ještě zataženo, což také hrálo roli, ale pro nás je to signál, že všechno je v pořádku," tlumil vášně trenér Tomáš Bank v rozhovoru pro Radiožurnál a deník Sport.

Pod pěti kruhy sjezd musela kvůli přípravě na snowboardový závod oželet, přesto už její jméno ve startovním poli budí respekt. Znovu v tréninku porazila takové hvězdy, jakou je Američanka Lindsey Vonnová nebo Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.

Čechy vedl matador Hrbek, Korejci už se nebratří. Tak začala největší zimní paralympiáda všech dob Čechy vedl matador Hrbek, Korejci už se nebratří. Tak začala největší zimní paralympiáda všech dob Prohlédněte zde

Pro Ledeckou je ve sjezdu maximem sedmé místo z Lake Louis, které zajela v prosinci. Ve čtvrtek ji pak ve Švédsku čeká i super-G, ve kterém se v únoru zapsala do sportovní historie.

"Nemůžete počítat, že znovu vyhraje. To se stane jednou za sezonu," upozorňuje ale trenér Bank.

Cíl má tým momentálně někde jinde. Ledecká si bude chtít dojet pro umístění v první patnáctce, která je ve finále SP bodovaná. "Tím by se udržela ve třicítce pro příští sezonu a měla tak dobrou pozici. A když bude lepší, tak jen dobře," dodal Bank.

Sjezd začíná dnes přesně v poledne a pojede se na výrazně zkrácené trati. Pořadatelům se nepovedlo sjezdovku v celém rozsahu patřičně upravit, navíc v horní části trati fouká vítr.

Česká reprezentantka se na trať vydá mezi posledními se startovním číslem 22. Jako první odstartuje Rakušanka Anna Veithová, kterou Ledecká v Pchjongčchangu při své senzační vítězné jízdě v superobřím slalomu odsunula o setinu sekundy na druhé místo.

Lyžařky dnes měly od 9:30 absolvovat ještě jeden trénink jako náhradu za zrušenou pondělní jízdu, kterou nemohly absolvovat kvůli silnému větru. Organizátoři ho však ráno odvolali.

Super-G je na programu ve čtvrtek v 10:30. Z obou závodů vám deník Aktuálně.cz přinese on-line reportáž.  

Živě: Poslední sjezd sezóny v Åre ovládla Vonnová. Ester Ledecká skončila jedenáctá Živě: Poslední sjezd sezóny v Åre ovládla Vonnová. Ester Ledecká skončila jedenáctá Čtěte zde
reklama