Ledecká se zlepšila, v tréninku sjezdu byla šestnáctá. A vyrazila pilovat slalom

6. 2. 2019 12:47
Den po nevydařeném superobřím slalomu skončila Ester Ledecká ve zkráceném tréninku sjezdu na mistrovství světa v Aare šestnáctá. Další česká lyžařka Kateřina Pauláthová obsadila 36. místo. Druhý trénink na nedělní závod vyhrála Švýcarka Jasmine Fluryová.
Ester Ledecká při super-G na MS v Aare
Ester Ledecká při super-G na MS v Aare | Foto: Reuters

Olympijské vítězce v super-G Ester Ledecké v úterý nevyšel při zhoršené viditelnosti závod v této disciplíně, skončila sedmadvacátá a výsledek oplakala. Trénink sjezdu odjela bez většího zaváhání a za Fluryovou zaostala o 1,35 vteřiny. Hned po dojetí spěchala na trénink slalomu před páteční kombinací.

Den po titulu mistryně světa v superobřím slalomu si udělala volno americká hvězda Mikaela Shiffrinová, trénink vynechala i Lindsey Vonnová. Další tréninky sjezdu mají ženy na MS na programu ve čtvrtek a v sobotu.

Trénink sjezdu byl dnes zkrácen. Ženy brzdily před závěrečnou pasáží a cílovým svahem, protože na něm už byl připraven mužský super-G. Ten vyhrál italský lyžař Dominik Paris a potvrdil svou skvělou formu v této sezoně. O stříbro se podělili Rakušan Vincent Kriechmayr a senzačně francouzský veterán Johan Clarey, jenž se stal ve 38 letech nejstarším medailistou v historii sjezdařských šampionátů.

Devětadvacetiletý Paris si dnes ve Švédsku dojel pro největší úspěch v kariéře. Na trať se vydal se startovním číslem tři a po stříbru ve sjezdu ze Schladmingu v roce 2013 získal druhou světovou medaili. V této sezoně Světového poháru byl na stupních vítězů šestkrát včetně zlatého double v Bormiu i triumfu v obávaném sjezdu v Kitzbühelu.

Kriechmayr a Clarey za vítězným Italem zaostali o devět setin sekundy. Daleko k medaili měli Norové včetně hvězdného Aksela Lunda Svindala, jenž se na šampionátu loučí s kariérou.