reklama

Ledecká skončila ve sjezdu Světového poháru v Bad Kleinkirchheimu sedmnáctá

Ester Ledecká. Ester Ledecká. autor: ČTK
Ester Ledecká opět bodovala ve Světovém poháru lyžařek v rakouském Bad Kleinkirchheimu. Stupně vítězů ovládly Italky.

Bad Kleinkirchheim - Ester Ledecká skončila na Světovém poháru lyžařek v Bad Kleinkirchheimu sedmnáctá a bodovala i ve třetím sjezdu v sezoně. V prosinci v Lake Louise si připsala skvělé sedmé místo a třinácté. Stupně vítězů si dnes zabraly Italky, o historický úspěch se postaraly vítězná Sofia Goggiaová, Federica Brignoneová a Nadia Fanchiniová.

Závod museli rakouští pořadatelé kvůli špatným podmínkám zkrátit, přesto Goggiaová vyhrála o více než sekundu. Ledecká měla odstup na vítězku 2,36 vteřin, zdržela ji velká chyba ve střední pasáži. V hodnocení sjezdu zůstala dvojnásobná mistryně světa na snowboardu devátá.

Stříbro k sobotnímu zlatu ze super-G přidala Brignoneová a bronz Fanchiniová věnovala nemocné sestře Eleně, jež má nádorové onemocnění a musela ukončit olympijskou sezonu. Emoce cloumaly celou italskou reprezentací.

"Za celý tým jsem strašně šťastná. A zvlášť velkou radost mám z výsledku Nadii. Prožila si těžké časy, zranění, nemoc sestry… Proto jsem jí říkala, že tohle vítězství je pro ni," řekla Goggiaová po třetím triumfu ve Světovém poháru.

reklama