reklama

Skvělá Ledecká. V Itálii jasně triumfovala, snowboardistkám vládne i po roční pauze

Ester Ledecká. Ester Ledecká. autor: Ivana Roháčková
Dvojnásobná olympijská šampionka Ester Ledecká vyhrála paralelní obří slalom Světového poháru snowboardistek v Cortině d'Ampezzo. Nejrychlejšími časy vyhrála kvalifikaci a přemožitelku nenašla ani ve vyřazovacích jízdách.

Na "prkně" získala devatenáctý triumf ve Světovém poháru. Dohromady s jedním lyžařským triumfem si připsala jubilejní dvacátý pohárový vavřín, čímž překonala český rekord na sněhu bývalé běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové.

Fotbalisté jako Ledecká. Podívejte se, v jaké pohádce se Češi budou chystat na Euro Fotbalisté jako Ledecká. Podívejte se, v jaké pohádce se Češi budou chystat na Euro Prohlédněte zde

"Jsem šťastná, byl to skvělý závod. Organizátoři odvedli skvělou práci, obě tratě byly podobné. Byla zábava tady jezdit," pochvalovala si Ledecká po finálové jízdě.

Ledecká jela na snowboardu první závod téměř po roce a ukázala, že ze svého umění nic nezapomněla. První kvalifikační jízdu vyhrála v červených brankách a také ve druhé zajela nejrychlejší čas. V součtu předčila Němku Cheyenne Lochovou na druhém místě o více než vteřinu a půl.

Soupeřkou Ledecké v prvním kole play off byla Rakušanka Daniela Ulbingová, která českou závodnici porazila před třemi lety ve finále paralelního slalomu na mistrovství světa v Siera Nevadě, kde se Ledecká stala šampionkou v paralelním obřím slalomu.

V italském středisku Ledecká v polovině trati vedla jen o kousek, ale pak soupeřka podjela branku a česká závodnice zvítězila jistě. Ve čtvrtfinále nedala šanci Švýcarce Julii Zoggové. V semifinále zdolala po vyrovnané jízdě o 18 setin vítězku minulého ročníku SP Ramonu Hofmeisterovou z Německa.

I ve finále Ledecká rychle ukázala svoji sílu. Postupně zvyšovala před Němkou Selinou Jörgovou náskok a cílem projela dříve o 86 setin.

Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář Prohlédněte zde

Dvojnásobná olympijská šampionka zvítězila v italském středisku počtvrté. Třikrát zde Ledecká ovládla paralelní obří slalom a jednou paralelní slalom.

Na snowboardu dominuje právě v paralelním obřím slalomu, který v SP vyhrála sedmnáctkrát, dvakrát uspěla v paralelním slalomu. Na lyžích před rokem ovládla sjezd v Lake Louise.

Dvacátým triumfem ve Světovém poháru překonala dosavadní českou rekordmanku Kateřinu Neumannovou, další běžec na lyžích Lukáš Bauer zaznamenal během kariéry 18 výher.

Zuzana Maděrová byla po první jízdě v kvalifikaci diskvalifikována. Adam Počínek a Viktor Brůžek nepostoupili do druhé kvalifikační jízdy.

Úvodní závod SP ve snowboardingu v Cortině d'Ampezzo - paralelní obří slalom:

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Jörgová, 3. Hofmeisterová (obě Něm.). Muži: 1. Fischnaller, 2. March (oba It.), 3. Karl (Rak.).

Dekolt Plíškové i roztančená Samková. Tak si české sportovkyně užívají galavečery Dekolt Plíškové i roztančená Samková. Tak si české sportovkyně užívají galavečery Prohlédněte zde
reklama