reklama

Ledecká zaútočí ve Val Gardeně. Do sjezdu nastoupí jako vítězka tréninku

Ester Ledecká. Ester Ledecká. autor: Reuters
Olympijská šampionka v superobřím slalomu Ester Ledecká se po triumfu v paralelním obřím slalomu snowboardistek znovu představí ve Světovém poháru v alpském lyžování.

Do dnešního sjezdu ve Val Gardeně nastoupí jako vítězka pondělního druhého tréninku, na trať vyrazí se startovním číslem osm. Závod v Itálii začne ve 12:30 SEČ.

Všestranná česká reprezentantka triumfovala v sobotu v Cortině d'Ampezzo na snowboardu a po dni volna se vrátila na lyže, na nichž tuto sezonu zahájila. V prvním pondělním tréninku ve Val Gardeně Ledecká obsadila čtrnácté místo, ve druhém pak byla nejrychlejší.

Dvojnásobná olympijská vítězka ovládla trénink sjezdu v SP potřetí v kariéře. Premiérově zvítězila loni v lednu v rakouském Altenmarktu-Zauchensee, ale v závodu vyšla bodově naprázdno a byla až šestatřicátá. Znovu pak kralovala tréninku před rokem 30. listopadu v kanadském Lake Louise a v závodu skončila třináctá.

Nejlepším výsledkem třiadvacetileté Ledecké ve sjezdu Světového poháru je sedmé místo loni z Lake Louise, kde letos skončila desátá.

reklama