reklama

Bezkonkurenční Ledecká. Česká hrdinka si ve Švýcarsku dojela pro třetí křišťálový glóbus v řadě

Ester Ledecká. Ester Ledecká. autor: Reuters
Ester Ledecká vyhrála závod paralelního obřího slalomu ve švýcarském Scuolu a získala velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru.

Scuol - Snowboardistka Ester Ledecká získala potřetí v řadě velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru v paralelních disciplínách. Olympijská vítězka svoji nadvládu potvrdila dnešním triumfem ve švýcarském Scuolu v paralelním obřím slalomu, který vyhrála pošesté v sezoně. V seriálu SP si připsala už patnácté vítězství.

"Paráda!" radovala se Ledecká ze zisku glóbu v nahrávce pro média ze Švýcarska a dodala: "Před závodem jsem to neřešila. Jako každý závod jsem se soustředila od brány k bráně, od jízdy k jízdě a snažila se podat co nejlepší výkon."

Od minulé soboty je dvaadvacetiletá Ledecká i držitelkou malého glóbu za hodnocení paralelního obřího slalomu, který získala podruhé v kariéře.

Ledecká skončila ve Scuolu druhá v kvalifikaci za Rakušankou Inou Meschikovou a v osmifinále porazila Slovinku Glorii Kotnikovou. Ve čtvrtfinále si poradila s domácí Julií Zoggovou a Rakušanku Claudii Rieglerovou zdolala v semifinále.

Ve finále byla soupeřkou české hvězdy Ruska Aljona Zavarzinová a vyrovnaný boj vyhrála Ledecká o pouhé dvě setiny sekundy. "Všechny jízdy byly dost vyrovnaný, holky jezdily fantasticky, takže mě tohle vítězství stálo hodně sil. Ale tak to je vždycky. Vždycky musím hrozně bojovat," řekla Ledecká.

Čechy vedl matador Hrbek, Korejci už se nebratří. Tak začala největší zimní paralympiáda všech dob Čechy vedl matador Hrbek, Korejci už se nebratří. Tak začala největší zimní paralympiáda všech dob Prohlédněte zde

Z patnácti výher z dvaačtyřiceti startů ve Světovém poháru má Ledecká třináct z paralelního obřího slalomu, dvakrát vyhrála paralelní slalom.

Ze Švýcarska se Ledecká ještě dnes večer přesune do švédského Aare, kde bude příští týden startovat ve finále Světového poháru v alpském lyžování. Pojede sjezd a poprvé od senzačního triumfu na olympiádě i super-G.

Neuvěřitelný příběh má další pointu. Ledecká vybojovala olympijské zlato v super-G s prasklou botou Neuvěřitelný příběh má další pointu. Ledecká vybojovala olympijské zlato v super-G s prasklou botou Čtěte zde

SP ve snowboardingu ve Scuolu (Švýcarsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Mastnak (Slovin.), 2. Kwiatkowski (Pol.), 3. Galmarini (Švýc.), …v kvalifikaci 42. Brůžek (ČR).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 9 závodech): 1. Galmarini 5530, 2. Coratti (It.) 3408,3, 3. Karl (Rak.) 2940, …48. Brůžek 126,7.

Průběžné pořadí SP (po 11 závodech): 1. Galmarini 6250, 2. Coratti 4253,3, 3. Fischnaller (It.) 4066, …55. Brůžek 126,7.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Zavarzinová (Rus.), 3. Jennyová (Švýc.).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 9 závodech): 1. Ledecká 7250, 2. Jörgová (Něm.) 4320, 3. Dujmovitsová (Rak.) 4210.

Průběžné pořadí SP (po 11 závodech): 1. Ledecká 7540, 2. Hofmeisterová (Něm.) 5130, 3. Jörgová 5010.

Válečný veterán, matka dvojčat i obojživelníci. To jsou čeští paralympici Válečný veterán, matka dvojčat i obojživelníci. To jsou čeští paralympici Prohlédněte zde
reklama