Další triumf Ledecké. Zlatá medailistka z Pchjongčchangu je Královnou bílé stopy

Královna Ledecká se vznesla vzhůru, Samková tančila s obručí. To vše přinesl Král bílé stopy
Třiadvacetiletá Ledecká dostala v hlasování ankety Král bílé stopy 58 z 61 hlasů.
O vítězce bylo jasno už předem.
Žádný jiný lyžař totiž neohromil celý sportovní svět, jak se to povedlo Ledecké dvěma zlaty na olympiádě v Koreji.
Ledecká navíc znovu ovládla kategorii snowboardingu, v kterém potřetí za sebou získala na prkně velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru v paralelních disciplínách a vyhrála i hodnocení paralelního obřího slalomu.
11. 5. 2018 21:41
Dvojnásobná zlatá medailistka z olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu Ester Ledecká jednoznačně ovládla hlasování o Krále bílé stopy.

Praha - Ester Ledecká získala první z očekávané řady ocenění za ojedinělý dvojnásobný olympijský triumf. Držitelka zlatých medailí z Pchjongčchangu za superobří slalom na lyžích a paralelní obří slalom na snowboardu si dnes potřetí v řadě nasadila na hlavu korunu pro vítězku ankety Král bílé stopy.

Třetí výhrou v anketě Svazu lyžařů ČR o nejlepšího lyžaře či snowboardistu za sebou se vyrovnala někdejším běžkyním na lyžích Květě Jeriové a Kateřině Neumannové, která uspěla dokonce čtyřikrát v řadě.

Třiadvacetiletá Ledecká dostala 58 z 61 hlasů. Dva obdržela bronzová medailistka z korejských her snowboardcrossařka Eva Samková a třetí místo obsadil s jedním hlasem běžec na lyžích Martin Jakš, který po sezoně ukončil kariéru.

Výsledky ankety Král bílé stopy 2018

Celkové pořadí: 1. Ester Ledecká (snowboarding a sjezdové lyžování) 58 b., 2. Eva Samková (snowboarding) 2, 3. Martin Jakš (běh na lyžích) 1.
Trenér roku: Tomáš Bank (Ledecká - alpské lyžování).
Junior roku: Ondřej Pažout (severská kombinace).
Akrobatické lyžování: Nikol Kučerová (skikros).
Alpské disciplíny: Ester Ledecká.
Běh na lyžích: Martin Jakš.
Severská kombinace: Tomáš Portyk.
Skok na lyžích: Čestmír Kožíšek.
Snowboarding: Ester Ledecká.