reklama

Lyžařský svaz vyhrožuje Ledecké, tvrdí její agentura. Vedení bude o krizi jednat

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: Milan Kammermayer
Agentura Sport Invest, která zastupuje Ester Ledeckou, rozeslala novinářům prohlášení, v němž tvrdí, že Svaz lyžařů ČR kvůli neshodám blokuje podpis reprezentační smlouvy s dvojnásobnou olympijskou šampionkou. A ještě jí prý vyhrožuje.

Praha - V hodně nepříjemné situaci se uprostřed přípravy na novou sezonu ocitla dvojnásobná olympijská šampionka Ester Ledecká. Zatím totiž nemá podepsanou reprezentační smlouvu se Svazem lyžařů České republiky (SLČR), bez které nemůže nastoupit do oficiálních sjezdařských závodů. Novináře o tom v pondělí informovali její zástupci z agentury Sport Invest. 

Ledecká, která je držitelkou letošního olympijského zlata ze super-G, přitom už od minulého týdne trénuje na lyžích v Chile, a ráda by si zde vyzkoušela i tradiční předsezónní závody.

Šéf Sport Investu David Trávníček však tvrdí, že SLČR záměrně podpis smlouvy odkládá, protože se na jejím znění nedokáže se zástupci Ledecké dohodnout.

"Spor není pouze o jednom bodu smlouvy, jde o několik podstatných oblastí spolupráce, která je momentálně z pohledu Ester velmi nevyvážená," uvedl Trávníček, který ale nechtěl problematická místa smlouvy specifikovat. 

Podle Trávníčka dokonce SLČR vytváří na Ledeckou nátlak a pokouší se jí údajně nevýhodnou smlouvu vnutit. "Snažili jsme se jednat, stále se snažíme, ale svaz se chová vůči Ester ultimativně. Až se mi zdá, že ji chce zastrašit s cílem donutit ji proti její vůli k podpisu smlouvy," prohlásil Trávníček.

Svaz lyžařů ČR si podle slov Trávníčka dokonce vynucuje okamžitý podpis reprezentační smlouvy Ledecké. "Bylo nám řečeno, že pokud Ester smlouvu nepodepíše do 31. srpna, sebere Svaz lyžařů Ester status reprezentanta, zastaví veškeré financování její přípravy a vyzve ke stejnému postupu i Český olympijský výbor a Duklu, pod niž Ester spadá," řekl Trávníček. "Takové praktiky zcela odmítáme."

Lyžařský svaz se zatím k celé věci nevyjádřil. Podle mluvčího SLČR Tomáše Haisla se ale bude celou věcí zabývat výkonný výbor na svém zítřejším mimořádném zasedání. "Svaz lyžařů ČR samozřejmě prohlášení Ester Ledecké a společnosti Sport Invest zaznamenal. Zítra mimořádně zasedá Výkonný výbor, jehož hlavním tématem bude právě tato záležitost. Do té doby se k tomu svaz nebude nikterak vyjadřovat," uvedl Haisl.

Samotná Ledecká stále doufá, že se spory podaří co nejrychleji vyřešit. "V Chile budu určitě hodně trénovat. A jestli nebudu moct závodit? Ne, to se doufám nestane. Šéfové Svazu lyžařů přece nejsou moji nepřátelé a hlavně - jsou tu od toho, aby podporovali lyžování," prohlásila česká sportovní hvězda. 

Královna Ledecká se vznesla vzhůru, Samková tančila s obručí. To vše přinesl Král bílé stopy Královna Ledecká se vznesla vzhůru, Samková tančila s obručí. To vše přinesl Král bílé stopy Prohlédněte zde
reklama