Maděrová skončila v Davosu v paralelním slalomu snowboardistek šestá

23. 12. 2023 15:50

Snowboardistka Zuzana Maděrová skončila šestá v paralelním slalomu Světového poháru v Davosu. Semifinalistka předchozího obřího slalomu v Cortině d'Ampezzo vypadla ve čtvrtfinále s Italkou Lucií Dalmassovou, jež ve Švýcarsku vybojovala stříbro. I potřetí v sezoně dominovala před vánoční pauzou Němka Ramona Theresia Hofmeisterová. Opět chyběla Ester Ledecká, která nejprve startovala na lyžích a nyní doléčuje nemoc.

Maděrová před týdnem v Cortině bojovala o premiérovou medaili, ale těsně na ni nedosáhla. Dnes ji ve vyřazovacích jízdách zastavila Dalmassová, která nakonec našla v Davosu jedinou přemožitelku v Hofmeisterové.

"Jelo se mi dobře, trať byla skvěle upravená. Bohužel se mi o kousek nepodařilo postoupit do semifinále," napsala Maděrová ČTK. S Dalmassovou prohrála o 26 setin sekundy.

"Důležitější než samotný výsledek, který je i tak skvělý, je pro mě dnes fakt, že na to mám. Což se prokázalo v kvalifikaci. Z toho mám obrovskou radost a těším se, co přijde po Vánocích," uvedla dvacetiletá česká závodnice. V kvalifikaci byla čtvrtá za Švýcarkou Julií Zoggovou, Hofmeisterovou a Rakušankou Danielou Ulbingovou. Dalmassovou porazila.

"Třetí vítězství za sebou, mé druhé ve slalomu. Je to úžasné. Jsem totálně na vlně," řekla sedmadvacetiletá Němka po 18. pohárovém vítězství v kariéře. "Vůbec teď nepotřebuju vánoční pauzu, hned bych mohla znovu jet," uvedla.

Další závod snowboardistky čeká 13. ledna, kdy je na programu opět ve Švýcarsku paralelní obří slalom ve Scuolu. V průběžném hodnocení SP je Maděrová sedmá. Adam Počinek skončil v kvalifikaci šestatřicátý.

SP ve snowboardingu v Davosu - úvodní paralelní slalom:

Muži: 1. Bagozza (It.), 2. Auner (Rak.), 3. Coratti (It.), …v kvalifikaci 36. Počinek (ČR).

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 3 ze 14 závodů): 1. Coratti 185, 2. Karl (Rak.) 173, 3. Bormolini (It.) 169.

Ženy: 1. Hofmeisterová (Něm.), 2. Dalmassová (It.), 3. Schöffmannová (Rak.), ....6. Maděrová (ČR).

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 3 ze 14 závodů): 1. Hofmeisterová 300, 2. Dalmassová 205, 3. Ulbingová (Rak.) 154, …7. Maděrová 116, 40. Šonková (ČR) 1.