reklama

Mezi suspendovanými skeletonisty je i olympijský vítěz Treťjakov

Alexandr Treťjakov Alexandr Treťjakov autor: Reuters
Podle dnešní zprávy agentury TASS jsou mezi vyšetřovanými sportovci vedle Treťjakova a Nikitinové ještě Olga Potylicynová a Maria Orlovová, které v Soči obsadily páté a šesté místo.

Moskva - Olympijský vítěz ze Soči Alexandr Treťjakov a bronzová medailistka Jelena Nikitinová jsou mezi skeletonisty, kterým mezinárodní federace zastavila činnost kvůli vyšetřování řízeného dopingu v Rusku. Hrozí jim, že o olympijské medaile přijdou.

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu v minulém týdnu informovala, že na základě zveřejnění zprávy o řízeném dopingu ruských reprezentantů při olympijských hrách 2014 v Soči pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům.

Jména federace neuvedla. Podle dnešní zprávy agentury TASS jsou mezi vyšetřovanými sportovci vedle Treťjakova a Nikitinové ještě Olga Potylicynová a Maria Orlovová, které v Soči obsadily páté a šesté místo.

Po zveřejnění druhé části zprávy vyšetřovatele Světové antidopingové agentury Richarda McLarena zahájil MOV disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, u nichž existuje podezření z manipulace se vzorky na olympiádě v Soči.

Dosud vyšlo najevo, že jde o dva biatlonisty a šest běžců na lyžích. Všichni mají rovněž předběžně zastavenou činnost.

reklama