Moravec a Puskarčíková vyrovnali nejlepší český výsledek. V exhibici v Německu byli druzí

28. 12. 2017 20:14
Biatlonisté Ondřej Moravec a Eva Puskarčíková nestačili v exhibici smíšených dvojic v Gelsenkirchenu jen na ruskou dvojici.
SP v Östersundu 2017: Individuální závod žen: Eva Pusakrčíková
SP v Östersundu 2017: Individuální závod žen: Eva Pusakrčíková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Gelsenkirchen - Ondřej Moravec s debutantkou Evou Puskarčíkovou obsadili druhé místo v biatlonové exhibici smíšených dvojic v Gelsenkirchenu na stadionu Schalke. Před zhruba 44.000 diváky tak vyrovnali nejlepší český výsledek v tomto závodě, jehož před dvěma lety dosáhl Moravec s Gabrielou Koukalovou.

Česká dvojice nestačila v 16. ročníku exhibice jen na ruskou dvojici Jekatěrina Jurlovová, Alexej Volkov. Ti vyhráli už "první poločas", tedy závod s hromadným startem, a vedení udrželi i v následné stíhačce.

Také Moravec s Puskarčíkovou si ve stíhacím závodě udrželi druhou pozici, jež jim patřila po úvodní části. Na suverénní Rusy ztratilo české duo 24 sekund. Třetí doběhli Rakušané Julian Eberhard a Lisa Hauserová.

Exhibiční závod s dotací 156.000 eur byl ochuzen o účast německé hvězdy Laury Dahlmeierové, jež na poslední chvíli start odřekla kvůli onemocnění.

Světový pohár pokračuje po vánoční pauze 4. ledna v Oberhofu.

Biatlonový exhibiční závod smíšených dvojic v Gelsenkirchenu (Německo):

1. Jurlovová-Perchtová, Volkov (Rus.) 33:21,4, 2. Puskarčíková, Moravec (ČR) -24, 3. Hauserová, Eberhard (Rak.) -43,5.