reklama

Němka Rebensburgová vyhrála potřetí v kariéře SP v obřím slalomu

Viktoria Rebensburgová, vítězka obřího slalomu v Killingtonu 2017 Viktoria Rebensburgová, vítězka obřího slalomu v Killingtonu 2017 autor: Reuters
Finálový obří slalom Světového poháru žen se dnes v Aare neuskutečnil. Pořadatelé museli poslední závod sezony zrušit kvůli silnému větru. Křišťálový glóbus za hodnocení disciplíny tak bez boje získala potřetí v kariéře Němka Viktoria Rebensburgová.

Aare - Osmadvacetiletá Rebensburgová, která obřímu slalomu vládla i v letech 2011 a 2012, uzavřela sezonu s náskokem 92 bodů před Francouzkou Tessou Worleyovou. V osmi závodech slavila třikrát vítězství, třikrát obsadila druhé místo.

"Počasí a vítr by nám neumožnily, abychom uspořádali férový závod," řekl ředitel závodů mezinárodní lyžařské federace FIS Atle Skaardal. "Vítr se silnými nárazy fouká proti. Navíc je špatně vidět na zem. Trať je ve skvělém stavu, ale i v obřím slalomu mají závodnice nějakou rychlost. Byla to i otázka bezpečnosti," dodal.

Od 10:45 je ve Švédsku na programu první kolo slalomu mužů. O jeho osudu zatím pořadatelé nerozhodli. Slalomářský i velký glóbus už má jistý Rakušan Marcel Hirscher.

Ledeckou zradila záda. Nestálo mi to za to, prohlásila česká hvězda poté, co nedokončila super-G Ledeckou zradila záda. Nestálo mi to za to, prohlásila česká hvězda poté, co nedokončila super-G Čtěte zde
reklama