reklama

Neštěstí na ledě. Krasobruslařka bojuje o život po pádu při nácviku na ceremoniál

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Ruská krasobruslařka bojuje o život poté, co spadla z pěti metrů na led během nácviku slavnostního zahájení Zimních olympijských her mládeže, které hostí švýcarské Lausanne.

K neštěstí došlo v úterý, kdy pořadatelé zkoušeli ceremoniál před zahájením mládežnické olympiády.  "Pětatřicetiletá ruská krasobruslařka, která žije v Německu, spadla z výšky asi 4,5 metru na ledovou plochu stadionu Malley," potvrdila policejní mluvčí Olivia Cutruzzolaová.

Sportovkyně se měla při svém vystoupení pohybovat díky závěsnému systému vysoko nad ledem. "Z důvodu, který je předmětem vyšetřování, náhle ztratila rovnováhu a spadla. S vážnými zraněními byla převezena záchrankou do Univerzitní nemocnice v Lausanne. Její život je v ohrožení," doplnila mluvčí.

"Mezinárodní olympijský výbor a Lausanne 2020 přijaly se smutkem zprávu o nehodě při zkouškách na slavnostní zahájení olympijských her mládeže. Sportovkyni přejeme brzké a úplné uzdravení," napsali ve společném prohlášení MOV a pořadatelé akce.

Zimní olympijské hry mládeže začínají pod záštitou MOV ve švýcarském městě dnes a zúčastní se jich i rekordní česká výprava. Závodit bude 74 českých sportovců od patnácti do osmnácti let.

reklama