reklama

Kučerovou čeká v SP brutální program. Přesto si věří na top10 i zlato z Univerziády

Nikol Kučerová Nikol Kučerová autor: Ivana Roháčková
Až do roku 2010 se Nikol Kučerová plně věnovala sjezdařským disciplinám, patřila do juniorské reprezentace a zúčastnila se řady mezinárodních závodů, včetně mistrovství světa dospělých a čtyř juniorských šampionátů. Pak si ale zkusila skikros, který ji natolik zaujal, že se mu začala věnovat naplno a stala se z ní česká šampionka. "Letos se chci protlačit do elitní světové desítky a zajistit si účast na svých druhých olympijských hrách,“ tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jak jste spokojena s přípravou na letošní sezonu?

V červnu se ozval meniskus a v září jsem musela jít na menší operaci žil, což moji přípravu částečně ovlivnilo, ale už několik týdnů, většinou v Rakousku, trénuji naplno. Už v srpnu jsem se ve dvou termínech připravovala na sněhu ve Francii, což bylo velice užitečné. Cítím se dobře a věřím, že se to projeví i v mých výkonech.

Šest závodů Světového poháru je na programu už v prosinci. S jakými představami do nich vstoupíte?

Je to, bez nadsázky, doslova brutální program, vždyť čtyři závody jsou během dvou týdnů. Zdravotně už jsem v pořádku, takže všechny starty snad absolvuji v pohodě a dosáhnu v nich také dobrých výsledků.

Co všechno chcete v letošní předolympijské sezoně zvládnout?

Uvědomuji si, že slovo olympiáda se začíná skloňovat ve všech pádech a snad právě proto se chci plně soustředit na všechna vystoupení, která mě čekají. Nebude to snadné, což platí i na cestování. Do Švýcarska, Rakouska či Itálie sice není daleko, ale například jeden ze závodů Světového poháru je v Kanadě a navíc se ještě vydám na Univerziádu v Kazachstánu.

A s jakými výsledky byste byla spokojena?

Pokud jde o závody Světového poháru, kterých je celkem dvanáct, tak ideální by bylo každé umístění mezi deseti nejlepšími. Už jsem poznala i radost na stupních vítězů, kterou bych si znovu velice ráda zopakovala. Na mistrovství světa jsem loni skončila šestá a vůbec bych se nezlobila, kdybych dojela na nějakou vyšší příčku. A v případě Univerziády nemohu myslet na nic jiného, než na obhajobu titulu.

reklama