Obhájce celkového prvenství ve sjezdu Feuz dominoval na trati v Beaver Creeku

Aktualizováno 30. 11. 2018 23:32
Švýcar Beat Feuz vyhrál sjezd Světového poháru v Beaver Creeku. Obhájce celkového prvenství v disciplíně porazil o sedm setin sekundy krajana Maura Caviezela. O další setinu třetí byl olympijský vítěz Aksel Lund Svindal z Norska, jenž na zdejší sjezdovce triumfoval před Feuzem vloni.
Švýcarský sjezdař Beat Feuz oslavuje vítězství v Beaver Creeku.
Švýcarský sjezdař Beat Feuz oslavuje vítězství v Beaver Creeku. | Foto: Reuters

Úřadující mistr světa Feuz, jenž na trati Birds of Prey získal na MS 2015 bronz, vybojoval na zkrácené trati osmé vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Společně s Caviezelem se postarali o první švýcarský double v seriálu po téměř sedmi letech.

Feuz se díky vítězství ujal vedení v průběžném pořadí disciplíny. Šestý muž úvodního sjezdu v Lake Louise předstihl o 20 bodů vítěze z kanadského zimního střediska Maxe Franze. Rakušan se dnes dělil o 13. místo.

Závod poznamenal pád německého reprezentanta Thomase Dressena, po jehož karambolu byla soutěž přerušena. Pětadvacetiletému sjezdaři se ve stokilometrové rychlosti zařízla lyže a skončil v ochranných sítích. Po několikaminutovém ošetření na místě ho záchranáři svezli do cílového prostoru na saních a odeslali do nemocnice.

Vyšetření ve Vailu odhalilo vedle vykloubeného ramena také přetržení zkříženého kolenního vazu. Vítěz slavného sjezdu v Kitzbühelu se tak již v této sezoně na lyže nepostaví.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - sjezd:

1. Feuz 1:13,59, 2. Caviezel (oba Švýc.) -0,07, 3. Svindal (Nor.) -0,08, 4. Theraux -0,21, 5. Clarey (oba Fr.) a Kriechmayr (Rak.) oba -0,26, 7. Reichelt -0,45, 8. Walder (oba Rak.) -0,54, 9. Nyman a Bennett (oba USA) oba -0,56.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 9 závodů): 1. Feuz 140, 2. Franz (Rak.) 120, 3. Kriechmayr 95, 4. Svindal 92, 5. Clarey 90, 6. Innerhofer (It.) 88.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 41 závodů): 1. Kriechmayr 175, 2. Feuz 166, 3. Caviezel 147, 4. Franz 138, 5. Svindal 137, 6. Jansrud (Nor.) 134.