Obhájce celkového prvenství ve sjezdu Feuz dominoval na trati v Beaver Creeku

Švýcarský sjezdař Beat Feuz oslavuje vítězství v Beaver Creeku. Švýcarský sjezdař Beat Feuz oslavuje vítězství v Beaver Creeku. autor: Reuters
Švýcar Beat Feuz vyhrál sjezd Světového poháru v Beaver Creeku. Obhájce celkového prvenství v disciplíně porazil o sedm setin sekundy krajana Maura Caviezela. O další setinu třetí byl olympijský vítěz Aksel Lund Svindal z Norska, jenž na zdejší sjezdovce triumfoval před Feuzem vloni.

Úřadující mistr světa Feuz, jenž na trati Birds of Prey získal na MS 2015 bronz, vybojoval na zkrácené trati osmé vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Společně s Caviezelem se postarali o první švýcarský double v seriálu po téměř sedmi letech.

Feuz se díky vítězství ujal vedení v průběžném pořadí disciplíny. Šestý muž úvodního sjezdu v Lake Louise předstihl o 20 bodů vítěze z kanadského zimního střediska Maxe Franze. Rakušan se dnes dělil o 13. místo.

Závod poznamenal pád německého reprezentanta Thomase Dressena, po jehož karambolu byla soutěž přerušena. Pětadvacetiletému sjezdaři se ve stokilometrové rychlosti zařízla lyže a skončil v ochranných sítích. Po několikaminutovém ošetření na místě ho záchranáři svezli do cílového prostoru na saních a odeslali do nemocnice.

Vyšetření ve Vailu odhalilo vedle vykloubeného ramena také přetržení zkříženého kolenního vazu. Vítěz slavného sjezdu v Kitzbühelu se tak již v této sezoně na lyže nepostaví.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - sjezd:

1. Feuz 1:13,59, 2. Caviezel (oba Švýc.) -0,07, 3. Svindal (Nor.) -0,08, 4. Theraux -0,21, 5. Clarey (oba Fr.) a Kriechmayr (Rak.) oba -0,26, 7. Reichelt -0,45, 8. Walder (oba Rak.) -0,54, 9. Nyman a Bennett (oba USA) oba -0,56.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 9 závodů): 1. Feuz 140, 2. Franz (Rak.) 120, 3. Kriechmayr 95, 4. Svindal 92, 5. Clarey 90, 6. Innerhofer (It.) 88.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 41 závodů): 1. Kriechmayr 175, 2. Feuz 166, 3. Caviezel 147, 4. Franz 138, 5. Svindal 137, 6. Jansrud (Nor.) 134.