reklama

Pád soupeřky znemožnil Samkové boj o zlato. S bronzem jsem ale spokojená, ujišťovala

Eva Samková na stupních vítězů s bronzovou medailí z MS Eva Samková na stupních vítězů s bronzovou medailí z MS autor: Reuters
Nepovedené ráno, kdy se v měřených tréninkových jízdách našla až na konci výsledkové listiny, proměnila snowboardcrossařka Eva Samková na mistrovství světa v Idre Fjäll v bronzové odpoledne.

V mrazivém Švédsku se potýkala s ledovou tratí i střídáním světla a stínu. Světový titul sice neobhájila, ale třetí místo je jejím druhým umístěním na stupních vítězů na MS.

Už ne nahá, ale pořád sexy. Samková opět fotila pro módní kampaň Už ne nahá, ale pořád sexy. Samková opět fotila pro módní kampaň Čtěte zde

"Jsem moc spokojená, protože ráno to nebyla žádná hitparáda. První tréninkovou jízdu jsem neměla moc povedenou, druhou jsem nedojela, protože jsem tam měla nějakou kolizi a zastavila jsem v půlce trati," líčila Samková.

Olympijská šampionka ze Soči a bronzová medailistka ze ZOH v Pchjončchangu dlouho nemohla zlomit prokletí světových šampionátů. Dnes to zprvu také nevypadalo, že by to měl být její medailový den.

Dopolední nezdary ovšem dokázala hodit za hlavu. "Šla jsem do závodu s tím, že tam nechám maximum, a pak ať se děje, co se děje," vyprávěla Samková.

Vytáhla nezvyklou zbraň. "Paradoxně díky skvělým startům bojovala o medaile," popsal trenér Marek Jelínek. Právě starty přitom bývají slabinou dvojnásobné vítězky Světového poháru, protože se kvůli chronicky pochroumaným ramenům nemůže opřít do startovní brány tak silně jako soupeřky.

Dnes jí ale první desítky metrů tratě seděly, vždy se dostala do znatelného vedení. Pak ale trochu bojovala s podmínkami.

"Po první klopence nám svítilo sluníčko přímo do očí, protože bylo hrozně nízko. Bylo poměrně špatně vidět. Bylo hodně přejíždění ze slunce do stínu. A bylo to hrozně uklouzané, ledové, takže tam člověk chytá balanc. Furt jsem stála a čekala, co přijde. Myslím ale, že jsem se každou jízdu zlepšovala," prohlásila Samková.

Otrlá Samková se koupe v mrazivé vodě. V Kanadě ji nespálí ani minus 35 stupňů Otrlá Samková se koupe v mrazivé vodě. V Kanadě ji nespálí ani minus 35 stupňů Čtěte zde

Ve finále tentokrát nemohla předvést případný útok ze zadní pozice, kam se v průběhu jízdy propadla, jako při vítězném závodě SP v italské Chiese. Před ní totiž upadla Australanka Belle Brockhoffová, která stíhala vedoucí Britku Charlotte Bankesovou. Za nimi jely vedle sebe na třetím až čtvrtém místě Samková s Italkou Michele Moioliovou.

"Kvůli pádu soupeřky přišla o možnost bojovat o první nebo druhé místo. Ale i tak je to skvělý výsledek," konstatoval trenér Marek Jelínek.

Sedmadvacetiletá Češka se chtěla hlavně vyhnout kolizi. "Vypadalo to, že obě spadnou, nebo minimálně jedna. Belle, která spadla, mi jela do cesty. Sledovala jsem, kam bude padat, a nestihla jsem se připravit na tu druhou pyramidu," popsala Samková kritickou situaci v závěru závodu.

Kvůli tomu nezvládla "prošlapat" nižší skok a následující boule, aby byla rychlejší.

"Letěla jsme moc vysoko, přeletěla jsem to a nestihla jsem to dodupat. Kdyby se tohle nestalo, tak bych to možná ještě zadupala, ale zase by tam bylo o tu jednu holku navíc. Takže já jsem spokojená s tím třetím místem, je to super," zopakovala Samková, která skončila za Bankesovou a olympijskou vítězku Moioliovou.

V pátek by ráda zabojovala o další úspěch s Janem Kubičíkem v soutěži družstev. "Myslím, že s Johnnym jsme černí koně. Johnnymu to tady jde," poznamenala s úsměvem. Kubičík dnes v individuálním závodě vypadl v osmifinále, kde skončil třetí.

Video: Samková to "narvala" v poslední klopence, trenér jí předtím nahazoval rameno Video: Samková to "narvala" v poslední klopence, trenér jí předtím nahazoval rameno Čtěte zde
reklama