reklama

Palec nahoru, rakovina je pryč. Bývalý mistr světa v letech je vyléčený

Björn Einar Romören po druhém soutěžním pokusu v Oberstdorfu Björn Einar Romören po druhém soutěžním pokusu v Oberstdorfu autor: Reuters
Bývalý světový rekordman v letech na lyžích Björn Einar Romören zvládl boj s rakovinou.

Někdejší norský reprezentant, jenž podrobnosti o svém zdravotním stavu zveřejnil vloni v létě, o tom informoval v televizním rozhovoru. Dobrou zprávu se prý dozvěděl už v lednu, kdy mu od lékaře přišla SMS s emotikonem v podobě vztyčeného palce.

Devětatřicetiletý Romören, který po skončení kariéry pracoval jako marketingový manažer norské skokanské reprezentace, během léčby na klinice v Oslu absolvoval 13 chemoterapií a 36 cyklů ozařování. Nádor na zádech mu lékaři objevili v květnu 2019, v červenci diagnózu zveřejnil.

Během kariéry Romören vyhrál osm závodů Světového poháru. Na velkých akcích získal osm medailí, všechny v soutěžích družstev. Norské reprezentaci v letech 2004 a 2006 pomohl ke zlatu z mistrovství světa v letech a v roce 2006 přispěl k olympijskému stříbru. Světový rekord v letech Romören překonal v roce 2005 v Planici, kde doletěl do vzdálenosti 239 metrů. Maximum držel šest let.

reklama