Pančochová byla osmá v disciplíně Big Air, finále kvůli pádu v tréninku nejela

Šárka Pančochová Šárka Pančochová autor: ČTK
Snowboardistka Šárka Pančochová postoupila podruhé v sezoně ve Světovém poháru do finále Big Airu. Kvůli pádu v tréninku však někdejší juniorská mistryně světa start další jízdu zrušila.

Copper Mountain (USA) - Snowboardistka Šárka Pančochová postoupila podruhé v sezoně ve Světovém poháru do finále Big Airu. Po pádu v tréninku však nakonec do bojů o medaile v americkém Copper Mountain nezasáhla a obsadila osmé místo.

Freitag si výhrou ve zkráceném závodě upevnil vedení, čeští skokani se nadále trápí Freitag si výhrou ve zkráceném závodě upevnil vedení, čeští skokani se nadále trápí Čtěte zde

"Jsem v pořádku, malý otřes mozku, ale hned budu zpátky," uvedla Pančochová na instagramu.

Před týdnem v Mönchengladbachu byla někdejší juniorská mistryně světa pátá, v průběžném pořadí seriálu patří Pančochové po čtyřech závodech devátá příčka. Poslední pátý Big Air v sezoně se pojede až na konci března v kanadském Stonehamu.

Své první vítězství ve Světovém poháru vybojovala v Copper Mountain patnáctiletá Japonka Reira Iwabučiová. Mezi muži vyhrál podruhé v kariéře Nor Mons Röisland.

SP ve snowboardingu v Copper Mountain - Big Air:

Muži: 1. Röisland (Nor.) 182,75, 2. Corning 177,25, 3. Hunt (oba USA) 159,00, …v kvalifikaci 44. Horák (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Corning 1800, 2. Okubo 1500, 3. Röisland 1278, …31. Horák 379.

Ženy: 1. Iwabučiová (Jap.) 169,25, 2. Marinová (USA) 160,25, 3. Norendalová (Nor.) 156,75, …8. Pančochová (ČR) nenastoupila do finále.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Gasserová (Rak.) 2000, 2. Onicukaová 1960, 3. Maasová (Niz.) 1480, …9. Pančochová 1170, 47. Vojáčková (ČR) 24.