reklama

Pančochová zahájila Světový pohár bronzem v Miláně

Šárka Pančochová Šárka Pančochová autor: Jan Kasl/Red Bull Content Pool
Při prvním závodě SP ve snowboardingu obsadila Šárka Pančochová v Big Airu třetí místo, Kateřina Vojáčková a Petr Horák skončili v kvalifikaci.

Milán - Snowboardistka Šárka Pančochována úvod Světového poháru vybojovala v Miláně třetí místo v Big Airu. V této neolympijské disciplíně získala v roce 2008 titul juniorské mistryně světa, ale v elitním seriálu v ní startovala teprve potřetí a poprvé se dostala na stupně vítězů.

Strachová skončila v úvodním slalomu SP v Levi sedmá. Vyhrála suverénka Shiffrinová Strachová skončila v úvodním slalomu SP v Levi sedmá. Vyhrála suverénka Shiffrinová Čtěte zde

Pančochová nestačila pouze na Rakušanku Annu Gasserovou a Američanku Hailey Langlandovou.

"Jsem ráda, že jsem zahájila sezonu na bedně, což povzbudí. Navíc začíná olympijská kvalifikace a každý závod a dobrý výsledek se počítá. Povedlo se mi odjet triky, které jsem chtěla," pochvalovala si Pančochová v rozhovoru pro ČTK.

Jejím dosavadním maximem v Big Airu, který byl nově zařazen do olympijského programu pro hry v Pchjongčchangu v roce 2018, bylo březnové čtvrté místo z Québecu.

Základem úspěchu byl první skok

V kvalifikaci obsadila šestadvacetiletá česká olympionička čtvrté místo. "Důležité bylo, že se mi povedl hned první skok v soutěži, což mi dodalo sebevědomí," řekla. Ve večerním šestičlenném finále skočila skoky s otočkou 720 frontside i backside a pozici o jednu příčku vylepšila. "Byly tam sice drobné chyby, jako třeba kratší uchycení prkna, ale jinak se nám povedla taktika a skoky byly super," řekla.

Sáblíková dojela v Číně na sprinterském kilometru patnáctá Sáblíková dojela v Číně na sprinterském kilometru patnáctá Čtěte zde

Pančochová byla ráda, že závod zvládla i proto, že v posledním skoku čtvrtečního tréninku měla pád. Na rozbitém odrazu se jí seklo prkno. "Spadla jsem na hranu na záda, ale měli jsme s sebou fyzioterapeuta, který měl dal dohromady a mohla jsem v pohodě závodit," uvedla.

Na stupně vítězů v SP se Pančochová prosadila popáté v kariéře. Jednou se jí to povedlo na U-rampě a třikrát ve slopestylu - naposledy letos v březnu ve Špindlerově Mlýně.

Premiérové vystoupení ve Světovém poháru v Big Airu má za sebou devatenáctiletá Kateřina Vojáčková, která skončila v kvalifikaci čtrnáctá.

Horák ve druhé jízdě spadl

Závod mužů vyhrál při svém debutu v SP Nor Marcus Kleveland před Belgičanem Seppem Smitsem a Kanaďanem Markem McMorrisem, jenž absolvoval první start od únorové zlomeniny stehenní kosti.

Petr Horák obsadil v kvalifikaci 22. místo. "Druhou jízdu jsem bohužel spadl a nepodařilo se mi tak vylepšit skóre z první jízdy. Vždycky může být lépe, ale i tak je to velice pozitivní start a k cestě na olympiádu to zatím vypadá dobře," uvedl Horák na sociálních sítích.

SP ve snowboardingu v Miláně - Big Air:

Muži: 1. Kleveland (Nor.) 188,00, 2. Smits (Belg.) 178,50, 3. McMorris (Kan.) 173,00, ...v kvalifikaci 22. Horák (ČR).

Ženy: 1. Gasserová (Rak.) 174,25, 2. Langlandová (USA) 160,25, 3. Pančochová 153,75, ...v kvalifikaci 14. Vojáčková (obě ČR).

reklama