reklama

Pančochová s Američankou odkládají svatbu. Kvůli českým zákonům

Šárka Pančochová s přítelkyní Šárka Pančochová s přítelkyní autor: Instagram
Česká snowboardistka Šárka Pančochová oznámila v červenci zásnuby s rozvedenou 32letou Američankou Kaileen Lareeovou, která má malou dcerku Khaylu. Svatbu ale pár odložil na neurčito.

"Rozhodly jsme se, že se nevezmeme, dokud v Česku nebudou povoleny sňatky osob stejného pohlaví," prohlásila 28letá Pančochová skrze svůj instagramový účet.

Své rozhodnutí také zdůvodnila: "Je pro mě důležité, aby všichni měli stejná práva. Nechci jít snazší cestou. Kaileen je Američanka a můžu si ji vzít ve Spojených státech, kde je to legální, ale neudělám to."

Pančochová přiznala lesbickou orientaci před dvěma lety a zásnuby s Lareeovou oznámila v červenci. O ruku ji požádala před pár dny na oregonském vulkánu Mount Hood při západu slunce. "Moc ji miluju. A přeju si strávit zbytek svého života s ní," svěřila se.

Kdy dojde ke svatbě, není vzhledem k situaci v Česku vůbec jasné. Návrh zákona, který by umožnil manželství pro všechny, leží v Poslanecké sněmovně již přes rok a ještě neprošel prvním čtením. "Jednou se vezmeme v Česku, až to půjde," shodl se česko-americký pár.

Youtube.com
reklama