Pančochová vstoupila do sezony SP šestým místem v Big Air

3. 11. 2018 21:41
Snowboardistka Šárka Pančochová zahájila sezonu ve Světovém poháru šestým místem v disciplíně Big Air v Modeně. Vyhrála šestnáctiletá Japonka Reira Iwabučiová, která ovládla už zářijový úvodní závod na Novém Zélandu v Cardroně. V kvalifikaci soutěže žen v Itálii obsadila 19. místo Kateřina Vojáčková, mezi muži skončil Petr Horák na 49. příčce. Iwabučiová porazila stejně jako Cardroně krajanku Mijabi Onicukaovou, třetí skončila olympijská vítězka Anna Gasserová z Rakouska. Finále mužů vyhrál Japonec Takeru Ocuka před Američanem Chrisem Corningem, s nímž se dělí o vedení v průběžném pořadí SP.
Šárka Pančochová po slopestylu na ZOH 2018
Šárka Pančochová po slopestylu na ZOH 2018 | Foto: Instagram Šárky Pančochové

Závody Světového poháru ve snowboardingu v Modeně (Itálie) - Big Air:

Muži:

1. Ocuka (Jap.) 186,75, 2. Corning (USA) 185,00, 3. Jarvilehto (Fin.) 179,75, …v kvalifikaci 49. Horák (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Corning a Ocuka oba 1800, 3. Millauer (Rak.) 740.

Ženy:

1. Iwabučiová 166,50, 2. Onicukaová (obě Jap.) 165,00, 3. Gasserová (Rak.) 159,50, …6. Pančochová 36,50, v kvalifikaci 19. Vojáčková (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Iwabučiová 2000, 2. Onicukaová 1600, 3. Medlová (SR) 840, …9. Pančochová 400.