reklama

Samková razantně vykročila za zlatem. Na MS vyhrála kvalifikaci

Eva Samková ovládla na MS kvalifikaci Eva Samková ovládla na MS kvalifikaci autor: SnowNomads
Olympijská vítězka Eva Samková ovládla kvalifikaci snowboardcrossu na mistrovství světa v Sierra Nevadě a do nedělních vyřazovacích bojů postoupila z prvního místa.

Sierra Nevada - Eva Samková ovládla kvalifikaci snowboardcrossu před Američankou Lindsey Jacobellisovou a Italkou Michelou Moioliovou. Finále naopak nepojede Šárka Pančochová, která neuspěla v kvalifikaci U-rampy.

Video: Samkové odpadla před MS největší soupeřka. Snad se vrátí, přeje si česká hvězda Video: Samkové odpadla před MS největší soupeřka. Snad se vrátí, přeje si česká hvězda Čtěte zde

Trojnásobná juniorská mistryně světa Samková, jež chce ve Španělsku při čtvrtém startu mezi dospělými konečně získat cenný kov, zajela nejrychlejší čas až na třetí pokus. V kvalifikaci plné karambolů totiž traťoví komisaři museli její první dvě jízdy zastavit, protože soupeřky jedoucí před ní upadly a zůstaly v trati.

Australanka Belle Brockhoffová, která v průběžném pořadí SP drží druhé místo za Samkovou, se v týdnu hned při prvním testování trati zranila a do kvalifikace nenastoupila.

Start ve čtvrtfinále si v druhé části kvalifikace zajistily i zbývající tři české zástupkyně. Vendula Hopjáková postoupila 17. časem, do finálové čtyřiadvacítky se vešly i Sára Veselková (22.) a Kateřina Louthanová (23.). Mezi muži se do vyřazovací osmifinálové části probojoval druhou jízdou Jan Kubičík, který obsadil 36. místo. Michal Hanko a Matouš Koudelka do kvalifikace nenastoupili.

O finále naopak přišla Šárka Pančochová. Bývalá vicemistryně světa ve slopestylu v první kvalifikační jízdě v rampě upadla a skóre ve své slabší disciplíně si příliš nevylepšila ani na druhý pokus. V konečném pořadí obsadila předposlední 30. místo se ziskem 21,75 bodu. V kvalifikaci mužů skončili mimo postupovou desítku oba Češi Jan Nečas a Mikoláš Pajer.

reklama