reklama

Počasí po roce nepustilo lyžaře v Söldenu na svah. Sezona začne mužům až za tři týdny

Obří slalom mužů v Söldenu byl kvůli nepříznivému počasí znovu po roce zrušen. Obří slalom mužů v Söldenu byl kvůli nepříznivému počasí znovu po roce zrušen. autor: Reuters
Ženský obří slalom se v sobotu v Söldenu odjel v nepříznivých podmínkách, muži se premiérového závodu ve Světovém poháru nedočkali. Na trať je nepustilo vydatné sněžení.

Sölden - Stejně jako loni musel být úvodní závod Světového poháru alpských lyžařů v Söldenu kvůli nepříznivému počasí zrušen. Před rokem bezpečnost ohrožoval silný vítr, tentokrát bylo hlavní příčinou vydatné noční sněžení. Masy sněhu pořadatelé nezvládli upravit, navíc předpověď nebyla dobrá.

V sobotu lyžařky zahájily na ledovci Rettenbach sezonu, ale počasí jim rovněž příliš nepřálo. Především v prvním kole je trápila špatná viditelnost, kterou zavinilo sněžení a mlha. Nejlépe se s tím vyrovnala vítězná Francouzka Tessa Worleyová.

V noci na dnešek však trať pokrylo půl metru nového sněhu. Jury po dohodě s organizátory původně odložila start o hodinu na 11:00, ale krátce nato se rozhodla závod zrušit. "Silný vítr nahoře neustále fouká nový sníh na trať. Navíc předpověď ukazuje, že vítr ani sněžení neustanou," stojí v prohlášení.

Federace FIS věří, že pro závod najde v kalendáři nový termín, a to nejlépe před Vánoci. Na start dnes marně čekal i jediný český reprezentant Ondřej Berndt. Sezona tak mužům začne 18. listopadu slalomem v Levi, o den dříve je na programu závod žen.

Sölden je pravidelně dějištěm Světového poháru od roku 1993. Od té doby se mužský závod nemohl konat nebo nebyl dokončen počtvrté.

reklama