První sjezd sezony vyhrál Jansrud. Navrátilec po zranění Svindal dojel třetí, Hudec nedokončil

3. 12. 2016 13:32
Místo amerického Beaveru Creeku se úvodní sjezd sezony Světového poháru v alpském lyžování konal ve Val d'Isere. Stejně jako ve včerejším super-G v něm zvítězil Kjetil Jansrud. Český sjezdař Jan Hudec závod nedokončil.
Kjetil Jansrud vyhrál před Italem Peterem Fillem o 26 setin.
Kjetil Jansrud vyhrál před Italem Peterem Fillem o 26 setin. | Foto: Reuters

Val d'Isere - Nor Kjetil Jansrud vyhrál ve Val d'Isere druhý závod Světového poháru za sebou a po pátečním super-G dnes ovládl i premiérový sjezd sezony. Znovu na stupně vítězů se prosadil i jeho krajan Aksel Lund Svindal, který se vrací po těžkém zranění kolena. Ve Francii dnes obsadil třetí místo, na druhou příčku se vklínil Ital Peter Fill.

Jediný český reprezentant na startu Jan Hudec, který se na mezičasech pohyboval okolo 50. místa, závod nedokončil.

Olympijský vítěz v superobřím slalomu Jansrud porazil obhájce malého křišťálového globu za sjezd o 26 setin a v čele celkového hodnocení SP se dotáhl ziskem 200 bodů na vedoucího slalomáře Marcela Hirschera z Rakouska.

Třiatřicetiletý Svindal, jenž měl po operaci desetiměsíční pauzu, ztratil dalších sedm setin a k pátečnímu druhému místu přidal další pódiové umístění. V celkovém pořadí SP je třetí.

Ve francouzském zimním středisku, které převzalo třídenní závodní program SP namísto amerického Beaver Creeku, kde nebyl sníh, tak zatím v obou dnech ovládli stupně vítězů norští a italští lyžaři. Rakušané naopak zatím ve Val d'Isere zaostávají, žádný z reprezentantů alpské velmoci se nedostal ani do nejlepší patnáctky.

Závod SP v sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):

Muži - sjezd:

1. Jansrud (Nor.) 1:59,51, 2. Fill (It.) -0,26, 3. Svindal (Nor.) -0,33, 4. Kline (Slovin.) -0,64, 5. Theaux (Fr.) -0,81, 6. Guay (Kan.) -0,97, 7. Küng (Švýc.) a Paris (It.) oba -1,05, 9. Kilde (Nor.) -1,17, 10. Janka (Švýc.) a Giraud Moine (Fr.) oba -1,19, ... Hudec (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 37 závodů): 1. Jansrud a Hirscher (Rak.) oba 200 b., 3. Svindal 140, 4. Pinturault (Fr.) 124, 5. Fill 112, 6. Neureuther (Něm.) 110, ...45. Krýzl (ČR) 16.