Rakouský suverén Hirscher vyhrál poprvé slalom ve Wengenu. Raději bych ale vyhrál v Kitzbühelu, řekl

14. 1. 2018 14:46
Marcel Hirscher vyhrál poprvé v kariéře ve švýcarském Wengenu. Je legrační, že ještě po 10 letech je čím se zapsat do historie, usmíval se.
Marcel Hirscher po vítězství v Beaver Creeku
Marcel Hirscher po vítězství v Beaver Creeku | Foto: Reuters

Wengen - Rakouský lyžař Marcel Hirscher vyhrál poprvé v kariéře slalom ve Wengenu a připsal si už páté slalomové vítězství za sebou. Šestinásobný vítěz Světového poháru zaznamenal už 53. triumf v seriálu. Češi ve Švýcarsku nebodovali.

Osmadvacetiletý Hirscher dnes potvrdil, že je po letní zlomenině nohy před blížícími se olympijskými hrami ve skvělé formě. Náročný Lauberhorn pokořil poprvé v kariéře díky nejrychlejším časům v obou jízdách a norského rivala Henrika Kristoffersena porazil o 93 setin sekundy. Třetí André Myhrer ze Švédska ztratil už propastných 1,72 sekundy.

"Je legrační, že ještě po deseti letech se dá najít něco, čím se zapsat do historie. Je to super, výhra ve Wengenu je parádní, ale kdybych si mohl vybrat, zvítězil bych raději v Kitzbühelu," přál si Hirscher triumf na domácí trati.

Kristoffersen se ani dnes nedočkal první výhry v sezoně, i když si připsal už desáté stupně vítězů. "Dnes to byl můj 100. start ve svěťáku a 40. stupně vítězů, to není špatné," uvedl třiadvacetiletý Nor, jenž byl v tomto ročníku sedmkrát druhý. "Marcel není neporazitelný, ale v současnosti je prostě nejlepší," dodal.

Úřadující mistr světa ve slalomu a obřím slalomu Hirscher si připsal celkově osmé pohárové vítězství v sezoně a 53. v kariéře. Už jen jedna výhra ho dělí od vyrovnání historického rakouského maxima Hermanna Maiera.

Do druhého kola se nepodíval žádný z dvojice českých lyžařů. Kryštof Krýzl obsadil s odstupem 3,36 sekundy předposlední 37. pozici, Ondřej Berndt, který se třicátým místem v páteční kombinaci postaral o první bod českých mužů v sezoně, první kolo jako jeden z 25 lyžařů nedokončil.