Rozpačitý start. Sáblíkovou na patnáctistovce předjela i její tréninková kolegyně

11. 11. 2017 10:59
Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v úvodním závodu Světového poháru na 1500 metrů Heerenveenu až 17. místo. Na své doplňkové trati, na které však již několikrát vybojovala medailové umístění, zajela trojnásobná olympijská vítězka čas 1:59,15 a výrazně zaostala za svým osobním rekordem i maximem z této sezony.
Martina Sáblíková
Martina Sáblíková | Foto: Reuters

Heerenveen - Rychlejší než  Martina Sáblíková byla i její tréninková kolegyně Nikola Zdráhalová, která skončila druhá v divizi B a časem 1:58,10 si vytvořila osobní rekord.

Z vítězství se radovala Miho Takagiová z Japonska, která jako jediná dokázala porazit domácí rychlobruslařky. Za ní skončily Jorien ter Morsová, Lotte van Beeková, Ireen Wüstová a Antoinette de Jongová.

Sáblíková se v Nizozemsku představila v pátek v týmovém závodě, dnes absolvovala premiéru v individuálním klání. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka se představila v osmé rozjížďce společně s Jekatěrinou Šichovovou a od začátku na Rusku i nejlepší ztrácela. Po projetí cílem byla dvanáctá, následně klesla na 17. místo. Z dalších závodnic ji nepředstihla pouze domácí Marrit Leenstraová, která upadla.

Královna dlouhých tratí Sáblíková si připsala na patnáctistovce nejhorší výsledek ve Světovém poháru od listopadu 2013, kdy byla v Salt Lake City devatenáctá. Hlavní závod v Heerenveenu čeká Sáblíkovou, která si v minulých dnech stěžovala na bolesti zad, v neděli, kdy se představí na trojce.

Karolína Erbanová obsadila v druhém závodu na 500 metrů na Světovém poháru v Heerenveenu v čase 38,08 sekundy osmé místo. Byla tak o jednu setinu pomalejší než v sobotu, kdy na okruhu Thialf skončila sedmá.

Výsledky - ženy, 500 m: 1. Kodairaová (Jap.) 37,33, 2. I Sang-hwa (Korea) 37,53, 3. Goová (Jap.) 37,88, …8. Erbanová (ČR) 38,08. Průběžné pořadí: 1. Kodairaová 200, 2. I Sang-hwa 160, 3. Goová 120, …7. Erbanová 76. 1500 m: 1. Takagiová (Jap.) 1:54,68, 2. Ter Morsová (Niz.) 1:55,44, 3. Van Beeková (Niz.) 1:56,34, …17. Sáblíková 1:59,15, divize B: 2. Zdráhalová (obě ČR) 1:58,10. Průběžné pořadí SP: 1. Takagiová 100, 2. Ter Morsová 80, 3. Van Beeková 70, …14. Zdráhalová 19, 21. Sáblíková 10.