S batohem na zádech "na bednu". Smutná doběhla druhá za Kowalczykovou

17. 3. 2018 12:12
Česká běžkyně Kateřina Smutná skončila druhá na závodě Birkebeinerrennet v Norsku. Ten se tradičně běhá se tříkilovým batohem na zádech.
Kateřina Smutná na MS v Lahti 2017
Kateřina Smutná na MS v Lahti 2017 | Foto: Svaz lyžařů ČR

Lillehammer - Kateřina Smutná skončila druhá v dálkovém běhu na lyžích Birkebeinerrennet v Norsku. Závod na 54 kilometrů klasicky vyhrála stejně jako loni dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa Polka Justyna Kowalczyková. Česká lyžařka zaostala za čtyřnásobnou vítězkou Světového poháru o více než tři minuty.

V mužské kategorii ovládl závod, který se běhá tradičně s batohem se zátěží 3,5 kilogramu, Nor Andreas Nygaard. Vítěz nedávného Vasova běhu ve finiši dvou závodníků, kteří ujeli ostatním o dvě minuty, porazil krajana Torda Asleho Gjerdalena. Dvacátý doběhl s odstupem přes jedenáct minut jako nejlepší z Čechů čtyřiačtyřicetiletý Stanislav Řezáč, který v minulosti Birkebeinerrennet čtyřikrát vyhrál.

V průběžném pořadí seriálu Ski Classics Smutná o něco snížila svou ztrátu na Švédku Brittu Johanssonovou Norgrenovou, která dnes obsadila čtvrté místo stejně jako před dvěma týdny ve Vasově běhu. Smutná, která byla ve slavném závodu ve Švédsku třetí, ztrácí na sedminásobnou vítězku z této sezony 205 bodů. Do konce seriálu zbývají dva závody. Mezi muži vede Gjerdalen o 62 bodů před Nygaardem. Řezáč si polepšil na 15. místo.