reklama

Sáblíkové ubyla velká soupeřka. Wüstová se nekvalifikovala na ME

Ireen Wüstová v závodě na 1500 m na ZOH 2018 Ireen Wüstová v závodě na 1500 m na ZOH 2018 autor: Reuters
Nizozemské rychlobruslařské ikony Ireen Wüstová a Sven Kramer budou chybět na lednovém mistrovství Evropy ve víceboji v Heerenveenu. Oba neuspěli v silné domácí konkurenci v kvalifikaci.

Velká soupeřka Martiny Sáblíkové a pětinásobná olympijská vítězka Wüstová byla podle nizozemských médií zdravotně indisponovaná a po neúspěchu v kvalifikačních závodech opustila heerenveenskou halu Thialf bez komentáře. Na šampionátu bude chybět poprvé od roku 2005, vícebojařskou mistryní Evropy se stala stejně jako česká hvězda pětkrát a naposledy v roce 2017. Kramer ovládl ME dokonce desetkrát.

V Heerenveenu se bude o evropské medaile závodit 16. a 17. ledna a domácí velmoc budou v ženské kategorii reprezentovat obhájkyně prvenství a národní šampionka Antoinette de Jongová, Irene Schoutenová a Joy Beuneová. Čtyřnásobný olympijský vítěz Kramer uvolní trůn po triumfech na čtyřech předchozích ročnících, o nástupnictví se budou ucházet z pozice nizozemského šampiona Patrick Roest, který vloni na ME získal stříbro, a s ním Marcel Bosker a Marwin Talsma.

reklama