reklama

Samková a spol. mají smůlu. Premiérový závod Světového poháru na Dolní Moravě nebude

Eva Samková Eva Samková autor: Alexandr Kliment
Premiérový závod Světového poháru ve snowboardcrossu na Dolní Moravě s olympijskou vítězkou Evou Samkovou se v únoru kvůli koronaviru neuskuteční.

Na základě aktuálních omezení a nepředvídatelného vývoje pandemie se na zrušení akce dohodla Rada Úseku snowboardingu Svazu lyžařů ČR a pořádající skiareál.

Už ne nahá, ale pořád sexy. Samková opět fotila pro módní kampaň Už ne nahá, ale pořád sexy. Samková opět fotila pro módní kampaň Čtěte zde

Elitní snowboardcrossaři se měli na Dolní Moravě představit od 12. do 14. února.

"Bylo to velmi složité rozhodnutí, všichni jsme se na historicky první měření sil snowboardcrossové elity na území České republiky velmi těšili a věnovali mu měsíce příprav. Nicméně jsme přesvědčeni, že v momentální situaci je toto rozhodnutí jediné správné," uvedl předseda úseku Miroslav Schimmer.

Samková, dvojnásobná olympijská medailistka, mistryně světa a majitelka dvou křišťálových glóbů se roky těšila na domácí závod Světového poháru. Dolní Morava už byla dějištěm Evropského poháru a do závodu SP investovala nejméně milion korun.

"Jen vybudování trati a jednotlivých platforem v terénu nás stálo okolo jednoho milionu korun," řekl za středisko Martin Palán. "Již předchozí trať a atmosféra závodu sklidila uznání v rámci konání Evropského poháru a touto investicí jsme ji ještě posunuli o stupeň výše. Budeme věřit, že si v ní závodníci zazávodí v příští sezoně," dodal.

Závod ve snowboardcrossu byl jedním ze tří podniků lyžařského Světového poháru, které se během nadcházející sezony měly v Česku konat.

Na konci února mají závodit v Novém Městě na Moravě běžci na lyžích a koncem března bude Špindlerův Mlýn opět hostit snowboardové finále ve slopestylu.

Otrlá Samková se koupe v mrazivé vodě. V Kanadě ji nespálí ani minus 35 stupňů Otrlá Samková se koupe v mrazivé vodě. V Kanadě ji nespálí ani minus 35 stupňů Čtěte zde
reklama