reklama

Samková postoupila z pátého místa do závodu SP v La Molině

autor: Snow/Nomads
"Páté místo není žádná hitparáda, ale v kvalifikaci jsem jela nejhorší jízdu ze všech dnešních jízd. Věřím, že zítra to bude lepší," uvedla v tiskové zprávě Samková.

La Molina - Eva Samková postoupila z pátého místa do nedělního závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v La Molině, jenž bude generálkou na mistrovství světa v Sierra Nevadě. Olympijská vítězka tak ve Španělsku poprvé v sezoně našla v kvalifikaci přemožitelku, nicméně účast ve vyřazovacích bojích pro 16 nejlepších si zajistila bez větších problémů.

Zase zaspat na startu? Pokaždé to dělat nebudu, směje se před velkým finále sezony Samková Zase zaspat na startu? Pokaždé to dělat nebudu, směje se před velkým finále sezony Samková Čtěte zde

Druhá žena pořadí SP Samková, jež vyhrála tuto zimu všechny čtyři dosavadní kvalifikace, ztratila necelou sekundu na nejrychlejší Charlotte Bankesovou z Francie. "Páté místo není žádná hitparáda, ale v kvalifikaci jsem jela nejhorší jízdu ze všech dnešních jízd. Věřím, že zítra to bude lepší," uvedla v tiskové zprávě Samková.

Druhá Češka na startu Vendula Hopjáková se 22. časem do závodu nedostala, neuspěli ani Jan Kubičík (51.) a Radek Vintr (62.).

Eva Samková před odjezdem na mistrovství světa ve snowboardingu Eva Samková |  01:08
reklama