Samková přišla o vedení ve Světovém poháru. Nadšená nejsem, hodnotila páté místo

18. 2. 2021 15:03
Snowboardcrossařka Eva Samková skončila pátá v závodu Světového poháru v rakouském Reiteralmu. Popatnácté v kariéře vyhrála Italka Michela Moioliová a vystřídala českou reprezentantku v čele seriálu.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: Czech SBX Team

"Od tréninku jsem se cítila v trati dobře, ale doufala jsem v lepší výsledek. Osudné mi byly chyby v semifinále. Nadšená z toho nejsem, ale musím zamakat do dalšího závodu," hodnotila Samková.

V prvním závodu po mistrovství světa, na kterém získala při obhajobě titulu bronzovou medaili, Samkové nevyšlo semifinále. Sice dobře odstartovala a jela za Moioliovou, ale v zádech měla další Italku.

A Raffaella Bruttová se před olympijskou vítězku ze Soči dostala v levotočivé klopené zatáčce. Samková se zkusila na druhé postupové místo vrátit v poslední zatáčce před cílem, ale už to nestihla.

Chuť si spravila vítězstvím v malém finále. Čerstvá mistryně světa Britka Charlotte Bankesová v něm dojela poslední. "Evka byla dnes výrazně lepší na startech a z výhry v malém finále mám radost," řekl trenér Marek Jelínek.

V hodnocení disciplíny má Samková 205 bodů a na obhájkyni Moioliovou ztrácí 45 bodů. "Uděláme vše, aby se Evka dostala na špici a ukončila sezonu jako vítězka Světového poháru," vyhlásil Jelínek. Velký křišťálový glóbus už jeho svěřenkyně získala dvakrát v letech 2017 a 2019.

Zkrácený seriál by měl vyvrcholit v březnu, kdy jsou v plánu dva závody v gruzínském Bakuriani a jeden ve švýcarském Veysonnaz. První dvě klání SP se jely v lednu v italské Chiese, kde si Samková připsala vítězství a třetí místo.

Mezi muži v Reiteralmu zvítězil domácí Alessandro Hämmerle a je novým lídrem Světového poháru. V semifinále měl těžký pád jeho krajan Jakob Dusek, kterému podle agentury APA při nárazu hlavou o zem praskla helma a na chvíli ztratil vědomí. Z trati odešel čtyřiadvacetiletý snowboardista po svých, ale pak odletěl helikoptérou na vyšetření do nemocnice.

Závod SP ve snowboardingu v Reiteralmu (Rakousko) - snowboardcross:

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Jacobellisová (USA), 3. Trespeuchová (Fr.), 4. Bruttová (It.), 5. Samková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Moioliová 250, 2. Samková 205, 3. Guliniová (USA) 186.

Muži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Eguibar (Šp.), 3. Dierdorff (USA), 4. Grondin (Kan.), …42. Houser, 64. Kubičík (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Hämmerle 220, 2. Grondin 162, 3. De Blois (Niz.) 147.