Samková přišla o vedení ve Světovém poháru. Nadšená nejsem, hodnotila páté místo

Eva Samková Eva Samková autor: Czech SBX Team
Snowboardcrossařka Eva Samková skončila pátá v závodu Světového poháru v rakouském Reiteralmu. Popatnácté v kariéře vyhrála Italka Michela Moioliová a vystřídala českou reprezentantku v čele seriálu.

"Od tréninku jsem se cítila v trati dobře, ale doufala jsem v lepší výsledek. Osudné mi byly chyby v semifinále. Nadšená z toho nejsem, ale musím zamakat do dalšího závodu," hodnotila Samková.

V prvním závodu po mistrovství světa, na kterém získala při obhajobě titulu bronzovou medaili, Samkové nevyšlo semifinále. Sice dobře odstartovala a jela za Moioliovou, ale v zádech měla další Italku.

A Raffaella Bruttová se před olympijskou vítězku ze Soči dostala v levotočivé klopené zatáčce. Samková se zkusila na druhé postupové místo vrátit v poslední zatáčce před cílem, ale už to nestihla.

Chuť si spravila vítězstvím v malém finále. Čerstvá mistryně světa Britka Charlotte Bankesová v něm dojela poslední. "Evka byla dnes výrazně lepší na startech a z výhry v malém finále mám radost," řekl trenér Marek Jelínek.

V hodnocení disciplíny má Samková 205 bodů a na obhájkyni Moioliovou ztrácí 45 bodů. "Uděláme vše, aby se Evka dostala na špici a ukončila sezonu jako vítězka Světového poháru," vyhlásil Jelínek. Velký křišťálový glóbus už jeho svěřenkyně získala dvakrát v letech 2017 a 2019.

Zkrácený seriál by měl vyvrcholit v březnu, kdy jsou v plánu dva závody v gruzínském Bakuriani a jeden ve švýcarském Veysonnaz. První dvě klání SP se jely v lednu v italské Chiese, kde si Samková připsala vítězství a třetí místo.

Mezi muži v Reiteralmu zvítězil domácí Alessandro Hämmerle a je novým lídrem Světového poháru. V semifinále měl těžký pád jeho krajan Jakob Dusek, kterému podle agentury APA při nárazu hlavou o zem praskla helma a na chvíli ztratil vědomí. Z trati odešel čtyřiadvacetiletý snowboardista po svých, ale pak odletěl helikoptérou na vyšetření do nemocnice.

Závod SP ve snowboardingu v Reiteralmu (Rakousko) - snowboardcross:

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Jacobellisová (USA), 3. Trespeuchová (Fr.), 4. Bruttová (It.), 5. Samková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Moioliová 250, 2. Samková 205, 3. Guliniová (USA) 186.

Muži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Eguibar (Šp.), 3. Dierdorff (USA), 4. Grondin (Kan.), …42. Houser, 64. Kubičík (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Hämmerle 220, 2. Grondin 162, 3. De Blois (Niz.) 147.

Už ne nahá, ale pořád sexy. Samková opět fotila pro módní kampaň Už ne nahá, ale pořád sexy. Samková opět fotila pro módní kampaň Čtěte zde