reklama

Češi útočili na medaili. Samková s "Johnnym" nakonec vyhráli alespoň malé finále

Eva Samková Eva Samková autor: Czech SBX Team
Eva Samková a Jan Kubičík obsadili na mistrovství světa ve snowboardcrossu páté místo v závodě družstev. Česká dvojice vyhrála v Idre Fjäll malé finále, titul získali Australané Belle Brockhoffová a Jarryd Hughes.

Bronzová medailistka ze včerejšího individuálního závodu s Kubičíkem vyhráli nejprve čtvrtfinálovou jízdu, v té semifinálové ale projeli cílem až za Australany a Američany.

Finišmanka Samková sice smazala dvousekundovou ztrátu a posunula se ze čtvrtého na druhé místo, ale v závěru jí nevyšel skok a o postup ji připravila americká rivalka Faye Guliniová.

V závodě o páté místo Kubičík udržel minimální odstup za trojicí soupeřů. Olympijská šampionka a exmistryně světa Samková na druhém úseku krátce po startu převzala vedení a bezpečně zvítězila.

Samková před závodem věřila, že může zaútočit na další medaili. "Myslím, že s Johnnym jsme černí koně. Johnnymu to tady jde," říkala. Nakonec od cenného kovu zas tak daleko nebyli.

Brockhoffová si spravila chuť za čtvrteční finále individuálního závodu, v němž po pádu skončila čtvrtá za Samkovou. Stříbro získali Italové Lorenzo Sommariva a Michela Moioliová, bronz Francouzi Leo le Ble Jaques a Julia Pereiraová de Sousa Mabileauová.

Otrlá Samková se koupe v mrazivé vodě. V Kanadě ji nespálí ani minus 35 stupňů Otrlá Samková se koupe v mrazivé vodě. V Kanadě ji nespálí ani minus 35 stupňů Čtěte zde
reklama