reklama

Samková se dočká domácího Světového poháru, měl by se jet v únoru 2021

Eva Samková Eva Samková autor: Vítek Ludvík
Olympijská vítězka Eva Samková se dočká Světového poháru ve snowboardcrossu v domácím prostředí. Mistryně světa a dvojnásobná majitelka velkého křišťálového glóbu za triumf v SP dostane šanci představit se před českými fanoušky 12. až 14. února 2021 na Dolní Moravě.

Dějiště snowboardcrossového závodu SP na českém území už je zaneseno v kalendáři disciplíny na sezonu 2020/21. V plánu je kvalifikace a závod jednotlivců a soutěž družstev. Pro Samkovou půjde navíc o generálku před obhajobou titulu mistryně světa, o kterou bude poté usilovat v čínské prefektuře Čang-ťia-kchou.

"Závody doma jsou jedinečnou příležitostí užít si kontakt s fanoušky během závodu," řekl pro ČTK manažer Samkové Tomáš Kraus. Dvojnásobný mistr světa ve skikrosu měl možnost jet v Česku Světový pohár dvakrát. "Měl jsem za sebou spoustu vyhraných závodů ve světě, ale ty české byly výjimečné," uvedl Kraus.

Na Dolní Moravě Samková občas trénuje a každoročně tam jezdí povzbudit své následovníky na kemp dětí. Středisko letos hostilo Evropský pohár.

reklama