reklama

Samková se v karanténě bude učit. Se sezonou je spokojená, i když glóbus neobhájila

Eva Samková Eva Samková autor: Alexandr Kliment
Snowboardcrossařka Eva Samková ukončila sezonu čtvrtým místem a čtvrtá byla i v celkové klasifikaci Světového poháru. Úřadující mistryně světa uzavřela zimu dvěma pády ve finálových jízdách, přesto soutěžní rok i po neúspěšné obhajobě křišťálového glóbu zhodnotila pozitivně.

"Jsem vlastně spokojená. Je dobré, že jsem zdravá a jezdilo se mi skvěle," řekla po finále SP ve Veysonnaz České televizi. "Zazávodila jsem si skvěle, zkusila si nové věci a těším se na příští sezonu."

Olympijská vítězka ze Soči 2014 začala zimu vítězstvím v Montafonu, ale pak se třikrát nedostala do finále. O stupně vítězů jela minulý týden v Sierra Nevadě i v pátek ve Švýcarsku, ale v obou případech bez cizího zavinění ve finále spadla.

"Linka sportovce nemůže být jenom nahoru. Je důležité si projít nějakými takovými chvílemi a závody, aby se člověk znovu ujistil, že má pořád na čem makat, že musí jít do každého závodu naplno, jsou tam ostatní holky a není to vůbec jednoduché," uvedla šestadvacetiletá svěřenkyně kouče Marka Jelínka a doplnila: "Vlastně je dobré, že v uvozovkách tyhle horší sezony vrátí člověka zpátky na zem."

Závod ve Veysonnaz byl jednou z posledních sportovních událostí, které se v současnosti konají. Většina ostatních klání byla kvůli šíření koronaviru zrušena.

Samková po závodech počítala s tím, že skončí v dvoutýdenní karanténě. "Všechny nás to čeká. Budu mít aspoň ideální čas studovat," uvedla studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze, že má jasno o programu. Měla jet točit pokračování dokumentu Alpami nejen za sněhem, ale to se odkládá.

Nechápu, co tu ještě děláme, divila se Fialková. Slováky vyzvedne vládní speciál Nechápu, co tu ještě děláme, divila se Fialková. Slováky vyzvedne vládní speciál Čtěte zde
reklama