reklama

Sdruženář Dvořák byl na SP v Ramsau třináctý, nejlépe v sezoně

Miroslav Dvořák Miroslav Dvořák autor: Reuters
Letošní české maximum vybojoval v závodě SP v Ramsau sdruženář Miroslav Dvořák. V nabité konkurenci skončil třináctý.

Ramsau - Sdruženář Miroslav Dvořák doběhl na Světovém poháru v Ramsau třináctý a zaznamenal nejlepší český výsledek v sezoně. V Rakousku triumfovali Němci, vyhrál lídr seriálu Johannes Rydzek před třemi svými krajany.

Samková za kuchařku, svlékli se jen muži. Saudek nafotil sportovce Dukly jako dvouhlavé karty Samková za kuchařku, svlékli se jen muži. Saudek nafotil sportovce Dukly jako dvouhlavé karty Prohlédněte zde

Devětadvacetiletý Dvořák byl po skoku osmadvacátý a v průběhu běžecké části byl členem téměř třicetičlenné skupiny. V těsném finiši, o jehož výsledku musela rozhodnout cílová fotografie, vybojoval třináctou pozici a o jednu příčku překonal dosud nejlepší výsledek z Lillehammeru.

V početné skupině jel také Tomáš Portyk, jenž obsadil 31. místo. Poslední bodovaná pozice letošnímu juniorskému mistru světa unikla o tři desetiny sekundy.

Závěr závodu se odehrál v režii německých sdruženářů, kteří obsadili první čtyři místa. Potřetí v sezoně vyhrál mistr světa Rydzek, za ním dojeli s odstupem 1,5 sekundy Fabian Riessle a 8,7 sekundy Eric Frenzel. Na stupně vítězů se už nevešel devatenáctiletý Vinzenz Geiger.

Světový pohár pokračuje v Ramsau stejným závodem v neděli.

reklama