Sdruženář Watabe vyhrál i druhý závod v Seefeldu, Portyk doběhl znovu na bodech

Aktualizováno 27. 1. 2018 17:12
Japonec Akito Watabe zvítězil i ve druhém závodě severské kombinace v Seefeldu. Tomáš Portyk znovu bodoval, doběhl na dvacátém místě.
Sdruženář Tomáš Portyk skončil v Seefeldu i podruhé v první dvacítce.
Sdruženář Tomáš Portyk skončil v Seefeldu i podruhé v první dvacítce. | Foto: ČTK

Seefeld (Rakousko) - Japonský sdruženář Akito Watabe vyhrál i druhý závod Světového poháru v rámci minisérie v Seefeldu. Prostřední ze tří etap vyhrál s více než minutovým náskokem před Němcem Vinzenzem Geigerem a Jarlem Magnusem Riiberem z Norska. Tomáš Portyk bodoval na 20. místě, Miroslav Dvořák doběhl sedmatřicátý.

Watabe vyhrál skokanskou část a v běhu na deset kilometrů náskok ještě zvýraznil. V průběžném pořadí SP se přiblížil vedoucímu Janu Schmidovi z Norska, který dnes skončil čtvrtý, na rozdíl 88 bodů.

Portyk, jenž v pátek zahájil seriál v Seefeldu 14. místem, dnes do běžecké části odstartoval osmnáctý a na trati dvě místa ztratil. Dvořákovi patřila po skoku 36. příčka.

V neděli je na programu závěrečný díl série Seefeld-Triple. Sdruženáře čekají dvě kola na skokanském můstku a běh na 15 kilometrů.

SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):

1. A. Watabe (Jap.) 23:28,5 min., 2. Geiger (Něm.) -1:05,5, 3. Riiber -1:08,9, 4. Schmid -1:14,1, 5. Andersen (všichni Nor.) -1:20,8, 6. Riessle (Něm.) -1:22,0, 7. Klapfer (Rak.) -1:40,1, 8. Graabak (Nor.) -1:40,3, 9. Hirvonen (Fin.) -1:40,3, 10. Frenzel (Něm.) 1:59,4, …20. Portyk -2:32,5, 37. Dvořák (oba ČR) -4:31,5.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 22 závodů): 1. Schmid 633, 2. A. Watabe 545, 3. Rydzek (Něm.) 456, 4. Graabak 438, 5. Riessle 407, 6. Andersen 394, …25. Portyk 88, 43. Dvořák 16.