reklama

Sdruženáři Dvořák a Portyk byli na SP druzí ve sprintu dvojic

Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák autor: ČTK
Za vítěznými Nory Espenem Andersenem a Jörgenem Graabakem zaostali v těsném finiši běžecké části o tři desetiny sekundy. Třetí Itálie ztratila devět desetin.

Val di Fiemme - Sdruženáři Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk vybojovali druhé místo ve sprintu dvojic Světového poháru ve Val di Fiemme. Za vítěznými Nory Espenem Andersenem a Jörgenem Graabakem zaostali v těsném finiši běžecké části o tři desetiny sekundy. Třetí Itálie ztratila devět desetin.

Dvořák se ve Světovém poháru dostal na stupně vítězů poprvé po více než dvou letech. Naposledy byl třetí v individuálním závodu v listopadu 2014 ve finské Ruce. Portyk dosáhl na premiérové medailové umístění. "Jsem šťastný, poprvé jsem ve Světovém poháru na stupních. Začalo to už dobrým skokem, s tím jsem byl velmi spokojený," připomněl Portyk svůj pokus dlouhý 127,5 metru.

Česká dvojice odstartovala do běžecké části ze čtvrtého místa po skoku se ztrátou 18 sekund na nejlepší Německo. Po úvodních dvou předávkách se v čele vytvořila šestičlenná skupina, z níž se v závěru odtrhla vedoucí čtveřice. Závěrečný sprint vyhrál Graabak těsně před Dvořákem a Italem Alessandrem Pittinem, čtvrté Finsko ztratilo necelé tři sekundy.

Kráska Vonnová se vrací na svahy. Sluší jí to v posilovně, bazénu i na party Kráska Vonnová se vrací na svahy. Sluší jí to v posilovně, bazénu i na party Prohlédněte zde

Poprvé po deseti závodech sezony poznal Světový pohár jiné než německé vítěze. Němci, kteří triumfovali v devíti individuálních soutěžích a v závodu družstev, nechali tentokrát své největší hvězdy Erica Frenzela, Johannese Rydzeka a Björna Kircheisena odpočívat a museli se spokojit s pátým a šestým místem.

Druhá česká dvojice Martin Zeman, Lukáš Daněk byla v běhu dostižena o kolo.

Obrovský úspěch českých sdruženářů! Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák vybojovali v týmovém závodu SP ve Val di Fiemme stříbro. Nádhera!!! 🇨🇿🇨🇿👏👏

Zveřejnil(a) České lyžování a snowboarding dne 14. Leden 2017

Závod SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie) - sprint dvojic:

1. Andersen, Graabak (Nor.) 35:02,4, 2. Portyk, Dvořák (ČR) -0,3, 3. Costa, Pittin (It.) -0,9, 4. Hirvonen, Herola (Fin.) -2,7, 5. Weber, Riessle -11,6, 6. Faisst, Lange (všichni Něm.) -33,9, ....Daněk, Zeman (ČR) dostiženi o kolo.

reklama