Šestnáctiletá skokanka Ptáčková v Oslu poprvé bodovala v SP

10. 3. 2019 12:30
Šestnáctiletá skokanka na lyžích Štěpánka Ptáčková dokázala poprvé bodovat ve Světovém poháru díky 25. místu v Oslu. Na Holmenkollenu dosáhla nejlepšího výsledku v kariéře i Karolína Indráčková, která obsadila 27. příčku. Zdeňce Pešatové unikl postup do bodované třicítky o jedno místo a sedm desetin bodu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Třetí pohárové vítězství v sezoně vybojovala Rakušanka Daniela Iraschková-Stolzová. Pětatřicetiletá skokanka, která se právě v Oslu stala před osmi lety mistryní světa, vyhrála před Němkami Juliane Seyfarthovou a Katharinou Althausovou.

S pátým místem se musela na domácím můstku spokojit vedoucí žena seriálu Maren Lundbyová. Úřadující mistryně světa a olympijská vítězka má v čele Světového poháru náskok téměř 300 bodů a míří za obhajobou křišťálového glóbu.

SP ve skocích na lyžích v Oslu:

Ženy: 1. Iraschková-Stolzová (Rak.) 209,0 b. (120+121 m), 2. Seyfarthová 194,3 (114,5+121), 3. Althausová (obě Něm.) 193,3 (111,5+119,5), …25. Ptáčková 105,1 (92+95), 27. Indráčková (obě ČR) 89,0 (98+76,5).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 24 závodů): 1. Lundbyová (Nor.) 1413, 2. Althausová 1133, 3. Takanašiová (Jap.) 966, …46. Ptáčková a Indráčková obě 6, 58. Pešatová (ČR) 1.

14:30 muži.