reklama

Samková přišla kvůli mlze o kvalifikaci, Ledeckou a spol. nepustil na trať vítr

Eva Samková Eva Samková autor: Jan Kasl/Red Bull Content Pool
Hlavní favoritka Eva Samková a také Vendula Hopjáková se dnes nedočkaly v Cervinii kvalifikace na druhý závod sezony Světového poháru. Snowboardcrossařky do trati nepustila mlha a špatná viditelnost. Uskutečnit by se měla v sobotu před samotným závodem.

Samková před týdnem vykročila za obhajobou křišťálového glóbu triumfem v rakouském Montafonu, kde vyhrála všechny jízdy. V té finálové těsně zvítězila před Italkou Michelou Moioliovou, jež nyní v Cervinii pojede v domácím prostředí.

Počasí v Evropě nyní komplikuje program i jiným zimním sportům. Ve Val d'Isere například přišly sjezdařky včetně Ester Ledecké dnes o druhý trénink, ve čtvrtek v Carezze zase byl zrušen obří slalom Světového poháru snowboardistů.

Sjezdaři přišli o trénink

Druhý trénink sjezdu Světového poháru ve Val d'Isere pořadatelé kvůli silnému větru zrušili. Závod i s vedoucí ženou disciplíny Ester Ledeckou by se měl jet v sobotu. Start je v plánu v 10:30.

Olympijská vítězka na lyžích i snowboardu Ledecká skončila ve čtvrtečním tréninku ve Francii čtvrtá. K druhé testovací jízdě ale dnes závodnice nepustil silný vítr. Podle předpovědi by mělo být počasí v sobotu přívětivější.

reklama