Skeletonistka Fernstädtová byla v Innsbrucku šestnáctá

26. 11. 2021 17:51

Anna Fernstädtová se ani ve druhém závodě Světového poháru ve skeletonu neprosadila do první desítky pořadí. Týden po čtrnáctém místě dnes na stejné trati v Innsbrucku skončila šestnáctá. Prvenství z úvodního dílu seriálu zopakovala Ruska Jelena Nikitinová. Mužský závod měl poprvé v historii tři vítěze. Po dvou jízdách měli shodný součet časů Němec Christopher Grotheer, Brit Matt Weston a Číňan Keng Wen-čchiang.

Fernstädtová, jež v pohárovém seriálu obhajuje páté místo a je trojnásobnou juniorskou světovou šampionkou, se opět se startovními časy v obou jízdách pohybovala na chvostu výsledkové listiny. V prvním kole z toho zajela sedmnáctý čas a ve druhém přes mírně pomalejší jízdu patnáctý. Pražská rodačka, jež se těsně před startem sezony potýkala se zraněním po nehodě v tréninku, za vítězkou zaostala v součtu obou kol o 1,43 sekundy.

"Jízdy byly v pohodě," řekla Fernstädtová nespokojeným hlasem v nahrávce pro média. "První start se mi úplně nepovedl, druhej trošku líp… Byl sníh, takže to bylo trošku divný," poukázala na ztížené podmínky. Zranění už ji nelimitovalo. "Noha byla už v pohodě. Celý týden jsme trénovali, v neděli ještě opatrně, ale od pondělka bylo všechno v pohodě," dodala.

Při opětovném triumfu čtyřnásobné mistryně Evropy Nikitinové zopakovala druhé místo z minulého týdne Kimberley Bosová z Nizozemska. Třetí skončila Italka Valentina Margagliová.

Za závod mužů byly uděleny tři zlaté medaile. Po prvním kole vedl Weston o setinu před čínským soupeřem a o sedm před Grotheerem, po finálové jízdě ale nastala vzácná shoda. Keng Wen-čchiang se stal premiérovým čínským vítězem ve skeletonovém SP, Weston vyhrál jako první Brit po více než dvanácti letech a úřadující dvojnásobný mistr světa Grotheer navázal na bronz z minulého týdne a po druhém triumfu v SP v kariéře se ujal vedení v průběžném pořadí.

SP v jízdě na skeletonu v Innsbrucku (Rakousko):

Muži: 1. Weston (Brit.) 1:46,04 (53,09+52,95), Wen-čchiang Keng (Čína) 1:46,04 (53,10+52,94) a Grotheer (Něm.) 1:46,04 (53,16+52,88).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 8 závodů): 1. Grotheer 425 b., 2. Treťjakov (Rus.) 377, 3. Jungk (Něm.) 376.

Ženy: 1. Nikitinová (Rus.) 1:47,83 (53,80+54,03), 2. Bosová (Niz.) -0,20 (54,03+54,00), 3. Margagliová (It.) -0,45 (54,30+53,98), …16. Fernstädtová (ČR) - 1,43 (54,59+54,67).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 8 závodů): 1. Nikitinová 450, 2. Bosová 420, 3. Margagliová 384, …15. Fernstädtová 208.