reklama

Skikrosařka Kučerová dojela v Rusku šestá. Měla jsem na velké finále, mrzelo ji

Nikol Kučerová při skikrosu na ZOH 2018 Nikol Kučerová při skikrosu na ZOH 2018 autor: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Kučerová vyrovnala svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře.

Solněčnaja Dolina - Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila šesté místo ve druhém závodu Světového poháru v Solněčné Dolině v Rusku a vyrovnala si druhý nejlepší výsledek v kariéře. Osmadvacetiletá lyžařka už byla šestá loni před Vánoci v Innichenu, lépe pak dopadla jen před sedmi lety po zisku bronzu rovněž v Innichenu.

Kučerová se na Urale i podruhé dostala do malého finále, ale dnes v něm našla jen jednu přemožitelku a vylepšila sobotní osmou příčku. V obou startech po olympiádě tak byla lepší než na hrách v Pchjongčchangu, kde skončila čtrnáctá.

"Jsem spokojená, ale mrzí mě, že jsem nedala velký finále, protože jsem na to měla. Zkoušela jsem dávat rychlý stopy. V semíčku jsem si hlídala jednu holku a zleva přijela druhá. Vystrčila mě tam. Jinak dobrý, asi dobře lyžuju, chválí mě, takže jsem spokojená," řekla Kučerová ČTK.

Trenér Zdeněk Šafář uvedl, že zlepšené výkony Kučerové jsou důsledkem předolympijské přípravy v Japonsku. "Za podpory olympijského výboru, kterou jsme měli suprovou. Konečně se ukazuje, co všechno jsme nadřeli. Teď se to prodává a škoda, že to o kousíček nevyšlo na olympiádě," uvedl Šafář.

Pro zlato si dnes v Rusku dojela úřadující mistryně světa Švédka Sandra Näslundová, už jistá celková vítězka Světového poháru. Mezi muži dominoval Kanaďan Kevin Drury. Seriál vyvrcholí v sobotu 17. března v Megéve ve Francii.

"Už se těším na týden volna, protože už je to pro všechny dost náročné. Jsme měsíc na cestách a potřebuju si oddechnout," řekla Kučerová.

SP ve skikrosu v Solněčné Dolině (Rusko):

Muži: 1. Drury (Kan.), 2. Lenherr (Švýc.), 3. Flisar (Slovin.).

Průběžné pořadí (po 10 z 11 závodů): 1. Bischofberger (Švýc.) 462, 2. Chapuis (Fr.) 403, 3. Drury 398.

Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Phelanová (Kan.), 3. Smithová (Švýc.), …6. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí (po 10 z 11 závodů): 1. Näslundová 870, 2. Smithová 539, 3. Phelanová 489, …16. Kučerová 152.

reklama