Skokan Kožíšek postoupil v Trondheimu do závodu SP

Čestmír Kožíšek Čestmír Kožíšek autor: Dukla Praha
Mezi nejlepší se tentokrát neprobila česká jednička Roman Koudelka.

Trondheim - Čestmír Kožíšek postoupil jako jediný český skokan na lyžích do čtvrtečního závodu Světového poháru v Trondheimu. Po nezdarech v kvalifikacích předchozích dvou závodů dnes v Norsku skončil na 43. místě, do soutěžní padesátky se naopak tentokrát nedostal Roman Koudelka. Od účasti ho na 52. příčce dělilo 2,6 bodu.

První místo v kvalifikaci obsadil lídr průběžného pořadí SP Kamil Stoch a upevnil si vedení v norské sérii Raw Air. Polský skokan, který v předchozím závodu v Lillehammeru soupeře deklasoval, dnes těsně porazil druhého Adrease Stjernena. Nor předvedl nejdelší skok dne (141,5 metru), získal ale o 2,3 bodu méně než Stoch. Ten skočil z nižšího nájezdu 140 metrů stejně jako třetí Rakušan Stefan Kraft.

Kožíšek skočil 121 metrů, Koudelka 116,5.

Čechy vedl matador Hrbek, Korejci už se nebratří. Tak začala největší zimní paralympiáda všech dob Čechy vedl matador Hrbek, Korejci už se nebratří. Tak začala největší zimní paralympiáda všech dob Prohlédněte zde