reklama

Koudelka skončil třináctý v závodě SP ve Wisle, vyhrál Stoch

Jakub Janda zazářil především v prvním kole Jakub Janda zazářil především v prvním kole autor: Dalibor Sosna
Nejlepší z Čechů Roman Koudelka se po nejdelším skoku druhého kola 130 metrů posunul z 24. na 13. místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně.

Wisla - Polský skokan na lyžích Kamil Stoch ovládl před domácím publikem závod Světového poháru ve Wisle. Vítěz Turné čtyř můstků se nejlépe vyrovnal s proměnlivými větrnými podmínkami a ve finále uhájil vedení z prvního kola před Rakušanem Stefanem Kraftem.

Světový pohár ve Wisle 2017 Kamil Stoch Foto: Dalibor Sosna

Nejlepší z Čechů Roman Koudelka se po nejdelším skoku druhého kola 130 metrů posunul z 24. na 13. místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. "Dneska to byl pro mě nádherný den. Už zkušební kolo se mi povedlo," řekl ČTK Koudelka.

V prvním pokusu trochu zpozdil odraz, což ho prý stálo pár metrů. "Bohužel. Ale ve druhém kole se mi skok povedl a také díky dobrému větru jsem se dokázal posunout. Možná to bylo i díky tomu, že za mnou přijela žena s Karlíkem," podotkl s úsměvem otec půlročního syna.

Jakubu Jandovi, který měl po prvním kole na dosah elitní desítku, se druhý pokus nevydařil. V závěru letové fáze ho srazil poryv větru do zad, dopadl jen na 111 metrů a v konečném pořadí klesl na 27. místo. Vojtěch Štursa byl v postupující třicítce poslední.

Češi mají biatlon, Poláci skoky na lyžích. Takhle řádili při Světovém poháru ve Wisle Češi mají biatlon, Poláci skoky na lyžích. Takhle řádili při Světovém poháru ve Wisle Prohlédněte zde

Stoch si připsal třetí individuální triumf v sezoně a v průběžném pořadí SP se posunul na první místo před Domena Prevce. Slovinec dnes skončil na pátém místě.

Návrat na můstky po více než roce nevyšel zcela podle představ Gregoru Schlierenzauerovi. Sedmadvacetiletý Rakušan v úvodním kole obsadil se skokem 120,5 metru první nepostupovou příčku, od finále ho na 31. místě dělilo 1,2 bodu.

Stupně vítězů ve Wisle

Světový pohár ve Wisle 2017 Kamil Stoch, Stefan Kraft a Andreas Wellinger | Foto: Dalibor Sosna
reklama