Skvělá Samková vyhrála druhý závod Světového poháru a dělí se o průběžné vedení

22. 12. 2018 13:27
Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála druhý závod sezony Světového poháru v Cervinii a slaví celkově jedenácté vítězství v kariéře. V Itálii dnes ve finále oplatila páteční porážku Američance Lindsey Jacobellisové a společně se dělí o vedení v seriálu.
Eva Samková vstoupila do letošního Světového poháru skvělými výsledky.
Eva Samková vstoupila do letošního Světového poháru skvělými výsledky. | Foto: SnowNomads

Olympijská vítězka ze Soči z roku 2014 a bronzová medailistka z letošních her v Pchjongčchangu Samková dnes vyhrála všechny své rozjížďky. Ve finále po opatrném startu kvůli pátečním problémům s ramenem dlouho figurovala na druhém místě za Jacobellisovou, cílovou čáru ale nakonec protnula jako první.

"Bylo to skvělý. Jsem nadšená a mám skvělý dárek k Vánocům. Starty mi šly líp, i když jsem se s ramenem necítila dobře a nebylo to příjemný, ale byla jsem trpělivá na trati," řekla Samková a její trenér Marek Jelínek dodal: "Pět nejlepších snowboardcrossařek světa se na startu postavilo vedle sebe. Eva ukázala absolutní dominanci a díky vyspělé taktické jízdě od startu do cíle si dojela pro vítězství."

Třetí skončila olympijská vítězka z Pchjongčchangu Michela Moioliová. Italská obhájkyně vítězství v SP si vynahradila zklamání z pátečního závodu, v němž po pádu skončila už ve čtvrtfinále.

Po zrušené kvalifikaci se v závodu představili i všichni čeští reprezentanti. Vendula Hopjáková vypadla ve čtvrtfinále, nejlepší z mužů Jakub Žerava v osmifinále.

Světový pohár ve snowboardcrossu bude pokračovat až 8. až 10. února v německém Feldbergu. Předtím se uskuteční mistrovství světa a v americkém Solitude se Samková pokusí získat svoji první medaili na šampionátu.

SP ve snowboardcrossu v Cervinii (Itálie):

Muži: 1. Perathoner (It.), 2. Vedder (USA), 3. Nörl (Něm.), …40. Žerava - vyřazen v osmifinále, 53. Kubičík, 75. Vintr (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Nörl 1600, 2. Visintin (It.) 1090, 3. Perathoner 1018,2, …61. Kubičík 26,5, 68. Žerava 18,5, 74. Koudelka 11,6.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Jacobellisová (USA), 3. Moioliová (It.), …20. Hopjáková (ČR) - vyřazena ve čtvrtfinále.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Samková a Jacobellisová obě 1800, 3. Bankesová (Brit.) 1000, …21. Hopjáková 230.